Zamiast obroży: szelki dla psa

Zamiast obroży: szelki dla psa

Codzienne spacery z psem to obowiązek każdego właściciela psa. Podejmując decyzję o zakupie psa lub adopcji, już w zasadzie pierwszego dnia po przybyciu pupila do domu musimy wybrać się na zakupy do sklepu zoologicznego. Listę potrzebnych akcesoriów otwiera obroża. Zamiast jednak niej możemy kupić szelki dla psa.


Jakie zalety mają szelki?

Szelki dla psa warto polecić osobom, które zdecydowały się na zakup/adopcję psa, który należy do małych ras. Ale jeśli nasz pupil jest przedstawicielem jednej z dużych ras, mocno się szarpie, co często prowadzi do zerwania obroży, także powinniśmy wziąć pod uwagę zakup szelek. Szelki nie mogą uciskać psa, muszą więc być dobrane bardzo dobrze. Należy zwrócić uwagę jak zostały wykonane. Muszą mieć nie tylko szeroki podpierśnik, ale także miękką wyściółkę. Wyściółka w szelkach może być wykonana z polaru lub filcu. Tkaniny te są bardzo miękkie, a więc w szelkach z taką wyściółką nawet po bardzo długim spacerze na ciele psa nie powstaną bolesne odparzenia, szelki nie będą też obcierać.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Kupując szelki zwracamy uwagę również na szerokość pasków. Dla psów dużych ras szerokość pasków nie powinna być mniejsza niż 4 centymetry. Bolesne otarcia może powodować nie tylko brak wyściółki, ale także wypukłe ozdoby. Nawet, gdy takie szelki bardzo nam się podobają, powinniśmy zrezygnować z ich zakupu. Jeśli jest to możliwe, po zakup szelek wybieramy się razem ze swoim pupilem. Gdy nie możemy zabrać go ze sobą pamiętajmy, aby go dokładnie zmierzyć. Mierzymy obwód szyi oraz klatkę piersiową w najszerszym miejscu.

Szelki specjalne

W sklepach zoologicznych sprzedawane są nie tylko szelki, w których możemy zabrać psa na spacer. Zmotoryzowani właściciele psów mogą wybrać także szelki samochodowe. Dla psów pełnią one taką rolę jak pasy bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażerów auta.

Obroża i smycz to niezbędne akcesoria dla każdego psa. Zamiast obroży można wybrać szelki. Są szczególnie polecane właścicielom psów małych ras. Nie musimy się obawiać, że w szelkach psu stanie się krzywda.

Zobacz: https://petstation.pl/kategoria-produktu/psy/psy-akcesoria/psy-szelki/

Zobacz też:

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *