Wybieramy wiertnicę diamentową

Każdy, kto miał do czynienia z koniecznością wykonania choćby niewielkiego otworu w betonie, jest w stanie potwierdzić, że nie jest to proste zadanie. Nawet podczas prac remontowych często okazuje się, że ani klasyczna wiertarka, ani wiertarka udarowa nie radzą sobie z nim najlepiej. Nie dziwi więc to, że do zastosowań profesjonalnych wykorzystuje się nieco inne narzędzie. Jest ono znane jako wiertnica, a jego zakup wymaga wcześniejszego przygotowania.

Wiertnica i jej zastosowanie

Wiertnice są przeznaczone przede wszystkim do wykonywania przewiertów przez betonowe ściany, można jednak stosować je także tam, gdzie mamy do czynienia ze ścianami murowanymi. Ich stosowanie nie tylko ułatwia pracę zwiększając bezpieczeństwo osoby odpowiedzialnej za jej wykonanie, ale również ogranicza ryzyko zapylenia powietrza, co jest częstym problemem przy użyciu mniej zaawansowanego sprzętu. Co więcej, wiertnice diamentowe – uważane obecnie za najbardziej nowoczesne – doskonale radzą sobie z każdym rodzajem zbrojenia. Ich cena nie jest najniższa, jeśli jednak mamy do czynienia z narzędziem, które będzie wykorzystywane regularnie, nie powinna być ona argumentem przemawiającym przeciwko takiej inwestycji.

Jakie rozwiązanie wybrać?

Wiertnica diamentowa zwraca na siebie uwagę jako rozwiązanie charakteryzujące się znaczącą przewagą nad swoimi konkurentami. Należy jednak pamiętać, że także w jej przypadku należy mówić nie o jednym, ale o kilku typach. W zależności od tego, na który się zdecydujemy, możemy wykonywać otwory o średnicy od 6 do nawet 1500 milimetrów. Wielkość wiertła to ważny czynnik wpływający na naszą decyzję zakupową. Bez wątpienia jednak nie tylko on powinien być brany pod uwagę. Nie mniej istotne jest to, czy zdecydujemy się na elektronarzędzie, czy też na wiertnicę o napędzie hydraulicznym. W tym przypadku kluczowe znaczenie ma to, jakie prace mają być wykonywane z jej udziałem, trudno jednak nie zgodzić się i z tym, że na podjętą przez nas decyzję wpływ mogą mieć również indywidualne preferencje użytkownika.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/wiertnice

Zobacz też:

Dodaj komentarz