Węgiel orzech – wydajne paliwo energetyczne

Węgiel orzech – wydajne paliwo energetyczneWęgiel orzech to starannie wyselekcjonowany opał, zapewniający optymalną wartość cieplną. Jest to jeden z najdroższych i jednocześnie najbardziej wydajnych gatunków, sprawdzający się przede wszystkim w okresie największych chłodów, gdy konieczne staje się maksymalne ogrzewanie budynku.

Węgiel orzech może być stosowany w kotłach zasypowych, piecach węglowych i konwencjonalnych, a także w kominkach Jest to wysokiej jakości, wydajne paliwo opałowe, zapewniające optymalną temperaturę. Opał ten dobrze się spala i pozostawia niewielką ilość popiołu. Węgiel orzech należy do gatunków droższych, nietrudno jednak zauważyć, że cena idealnie współgra z jakością. Wysokokaloryczny opał to gwarancja odpowiedniej temperatury przy spaleniu stosunkowo niewielkiej ilości węgla.

Gdzie stosować węgiel orzech?

Warto podkreślić, że węgiel orzech doskonale się wypala, nie pozostawiając szlaki ani osadzających się w kominie sadz, dzięki czemu nie ma konieczności częstego czyszczenia pieca. Dodatkową zaletą tego opału jest wysoka wartość energetyczna – węgiel o frakcji orzech spala się bardzo wolno, zapewniając równomierną temperaturę oraz długo utrzymujące się ciepło.

Opał ten może być wykorzystywany w klasycznych piecach manualnych, jak również urządzeniach grzewczych z podajnikiem.

Workowany czy luzem?

Większość placówek oferujących opał posiada w swojej ofercie węgiel luzem oraz w wygodnych workach. Suma sumarum jest to ten sam gatunek, dostępny w postaci różnych rozwiązań.

Wiele osób zastanawia się, która alternatywa jest lepsza?

Węgiel workowany – w przeciwieństwie do opału składowanego luzem – nie jest narażony na czynniki zewnętrzne. W praktyce oznacza to, że węgiel workowany nie zamoknie, a tym samym nie trzeba obawiać się, że podczas zakupu nabywca będzie płacił nie tylko za węgiel, ale także za znajdującą się w nim wodę. Faktem jest, że węgiel orzech w workach jest nieco droższy, bez wątpienia jest to jednak alternatywa bardzo wygodna w składowaniu oraz użytkowaniu, zwłaszcza w przypadku pieca z podajnikiem.

Zobacz też:

Dodaj komentarz