Urządzenia do cięcia betonu

Beton to bardzo popularny materiał budowlany. Pierwowzór współczesnego betonu znany był już w starożytnym Rzymie. Wytwarzany dzisiaj beton jest materiałem kompozytowym, który powstaje poprzez zmieszanie w odpowiednich proporcjach kruszywa (może być nim piasek), cementu i wody. Gdy mieszanka ta zwiąże staje się bardzo twarda i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Przy pracach budowlanych i remontowych bardzo często zachodzi konieczność docięcia do potrzebnych wymiarów betonowych elementów. Czym można to zrobić?

Specjalne narzędzia do cięcia betonu

Na rynku dostępne są specjalne piły do betonu. Wśród nich są między innymi spalinowe piły łańcuchowe, z wyglądu identyczne jaki pilarki używane do cięcia drewna. Jednak są istotne różnice między piłami do drewna, a tymi do cięcia betonu. Te drugie mają piły diamentowe. Aby praca przy cięciu betonu tymi pilami była bardziej bezpieczna, ich producenci wyposażają je w specjalne osłony na tarcze. Dobrze też sprawdzają się te modele pił łańcuchowych, które mają system chłodzenia wodą. Dzięki temu praca może przebiegać znacznie sprawniej, gdyż urządzenie nie przegrzewa się, a powstające przy cięciu zanieczyszczenia są automatycznie usuwane.

Urządzenia do cięcia betonu

Na co zwracać uwagę kupując piłę do betonu?

Wybierając to narzędzie trzeba mieć na uwadze zakres planowanych prac. Z reguły profesjonalne ekipy budowlane, które realizują duże inwestycje budowlane czy remontowe korzystają nie tylko z ręcznych pilarek łańcuchowych, ale także pił stołowych do betonu i przecinarek. Wszystkie te narzędzie wzajemnie się uzupełniają. Coraz większa liczba producentów tych narzędzi wykorzystuje rozwiązania, które mają podnosić komfort pracy oraz przyczyniać się do ochrony środowiska naturalnego. Piły do betonu są urządzeniami, które można łatwo transportować. Bez problemu profesjonalne piły stołowe można także złożyć.

Piłami do betonu można ciąć nie tylko ten materiał, ale także asfalt, kostkę brukową, płyty chodnikowe. To narzędzia, które są niezbędne na każdym placu budowy.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-do-betonu/

Zobacz też:

Dodaj komentarz