Ubezpieczenie autocasco: co warto o nim wiedzieć?

W Polsce właściciele samochodów muszą wykupować ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Oprócz jednak tego obowiązkowego ubezpieczenia kierowcy mogą wybrać jedno z dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Wśród nich jest ubezpieczenia autocasco, które  jest jednym z częściej kupowanych dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Jakie informacje o ubezpieczeniu AC mogą się przydać?

Ubezpieczenie autocasco zapewni właścicielowi samochodu w miarę kompleksową ochronę auta

Towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały bardzo różnorodną, a więc bardzo szeroką ofertę polis autocasco. Dzięki temu właściciel samochodu może otrzymać odszkodowanie nie tylko, gdy auto zastanie mu skradzione.  Pieniądze zostaną mu wypłacone także w sytuacji, gdy z wnętrza pojazdu złodziej skradnie wyposażenie. Polisa autocasco w podstawowym zakresie to możliwość wypłacenia pieniędzy także na wypadek uszkodzenia samochodu.

Dzięki temu, że opcji ubezpieczenia autocasco jest naprawdę bardzo dużo, każdy właściciel samochodu może znaleźć bez większych trudności polisę, która najbardziej odpowiada jego oczekiwaniom i potrzebom. Wybierając polisę autocasco na pewno warto zainteresować się tą w opcji all risk. Tego typu polisa pozwala zgłaszać roszczenie nie tylko w sytuacji, gdy auto albo jego wyposażenie zostaną skradzione. Polisa all risk daje możliwość wystąpienia do towarzystwa ubezpieczeniowe z roszczeniem także w sytuacji, gdy samochód zostanie uszkodzony na skutek huraganowego wiatru, powodzi, pożaru albo innych zdarzeń losowych.

Ale uwaga!

Opcja all risk jest dostępna tylko dla właścicieli samochodów, które mają nie więcej niż 15 lat.

Warto wiedzieć, że opłaca się kupować polisę autocasco w tym samym towarzystwie, w którym kupujemy polisę od odpowiedzialności cywilnej. Lojalni klienci mogą liczyć na zniżki. W ramach polisy autocasco dodatkowo można ubezpieczyć opony, szyby samochodowe oraz bagaż. Oczywiście rozszerzenie zakresu ochrony będzie wiązało się z koniecznością płacenia wyższej składki. Składka nie zdrożeje jednak zbyt dużo, mniej więcej o około 10 złotych.

Zobacz też:

Tagged

Dodaj komentarz