Ubezpieczenie assistance – warto z niego korzystać

Ubezpieczenie assistance – warto z niego korzystaćW codziennym życiu mamy wiele różnych niespodziewanych sytuacji, z którym trudno sobie poradzić. Dlatego właśnie firmy ubezpieczeniowe mają dla nas wiele świetnych propozycji, które ogólnie określić można jako ubezpieczenie assistance. To propozycja dobrowolnego ubezpieczenia, w którym klient otrzymuje pomoc w nagłych i niespodziewanych wydarzeniach, które związane są z zakresem ochrony ubezpieczeniowej, na jaką się zdecydował. Jeśli chodzi o ubezpieczenie assistance może ono dotyczyć wielu zakresów między innymi komunikacji, sfery medycznej, domu czy ochrony w trakcie podróży.

Różne rodzaje ubezpieczenia

Jeśli chodzi o ubezpieczenie assistance zakres opieki i ochrony jest dopasowany do oczekiwań klienta. W trakcie podpisywania umowy ubezpieczenia może dowolnie określać zakres świadczenia, jak szeroka będzie pomoc: np. do jakiej wysokości kosztów. Różne są zakresy ubezpieczeń, gdy chodzi o pomoc w określonych zdarzeniach.

Ubezpieczenie komunikacyjne

To prawdopodobnie najbardziej popularny rodzaj ubezpieczenia assistance, którego zakres dotyczy ochrony kierowcy i pasażerów pojazdów samochodowych w trakcie podróży. Ochrona dotyczy zarówno pomocy medycznej jak i technicznej, jaka może się okazać potrzebna w trakcie podróży samochodem. Zakres ubezpieczenia np. w zakresie terytorialnym również jest dopasowywany do konkretnych oczekiwań klienta.

Zobacz: https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/samochod/ubezpieczenie-auto-assistance-podstawowy

Assistance domowy

To ochrona dla osób, które chcą zapewnić sobie pomoc techniczną w domu na wypadek niespodziewanych zdarzeń i awarii. Tego typu ubezpieczenie bardzo często powiązane jest z ogólnym ubezpieczeniem domu i mienia. W tej sytuacji mają taką polisę w przypadku, gdy w domu dojdzie do jakieś awarii będzie można oczekiwać przyjazdu specjalisty, który zajmie się usuwaniem skutków awarii.

Specjalny charakter może mieć ubezpieczenie assistance dla firm, w ramach którego przedsiębiorca dostaje ochronę ubezpieczeniową na wypadek trudnych sytuacji związanych z funkcjonowaniem firmy, pomoc specjalistycznych podmiotów, dzięki którym łatwiej będzie zachować płynność działania.

Zobacz też:

Dodaj komentarz