Systemy w nowoczesnych biurowcach

WieżowceIstnieje wiele specjalistycznych systemów komputerowych bez których wiele nowoczesnych firm nie mogło by się dziś praktycznie obyć. Na pierwszym miejscu znajduje się tutaj oczywiście systemy rejestracji czasu pracy.

Tego rodzaju systemy automatycznie śledzą czas pracy pracowników, sprawdzając czy ktoś się aby do pracy nie spóźnia czy też i oczywiście nie wychodzi z pracy nazbyt wcześniej.

Rejestracja pracowników

WieżowceJest to istotne zwłaszcza w przypadku gdy płaci się pracownikom za czas pracy. Każdy nowo przyjęty pracownik rejestrowany jest w systemie komputerowym i otrzymuje specjalną kartę magnetyczną, którą oczywiście po przyjściu do pracy musi podbić. Dzięki temu wiadomo kiedy pracownik zaczął swoją pracę no i kiedy ją zakończył. W wielu firmach też, gdzie obowiązuje określony czas przerwy obiadowej, pracownicy zobowiązani są przed wyjściem do zakładowej stołówki podbić tego rodzaju kartę. Pozwala to oczywiście na sprawdzenie czy pracownicy przestrzegają czasu swojej przerwy oraz czy w ogóle mogą z takowej przerwy korzystać. Jest to więc korzystne i dla pracodawcy i dla samego pracownika. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem mogą być specjalne systemy parkingowe. Zastosowanie ich na parkingu zdecydowanie ułatwia możliwość zaparkowania.

Wolne miejsca parkingowe

WieżowcePracownicy od razu mogą być bowiem pokierowani do wolnych miejsc parkingowych co dodatkowo usprawnia samo parkowanie. Jeśli natomiast chodzi o bezpieczeństwo w dany budynku, to oczywiście w zależności jeszcze od firmy koniecznie może okazać się zastosowanie specjalnych systemów ostrzegawczych. Są to systemy sygnalizacji włamania i napadu, które pozwalają na szybkie zgłoszenie tego rodzaju zdarzeń. Systemy sygnalizacji napadu są szczególnie istotne w przypadku na przykład banków. W każdym nowoczesnym biurowcu nie powinno też zabraną systemów przeciwpożarowych. Takie systemy p poż mogą albo po prostu ostrzegać przed możliwością wystąpienia pożaru, albo też może istnieć możliwość ugaszenia przez konkretny system wykrytego pożaru. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku niezwykle wysokich budynków. W następnym artykule natomiast powiemy sobie dokładnie czym są tak zwane tripody.

Zobacz też:

Dodaj komentarz