Systemy amortyzujące

PrzemysłW samochodach osobowych odpowiednia amortyzacja odgrywa ogromną rolę jeśli chodzi o odczuwalny przez podróżujących komfort jazdy. Jednakże w wielu innego rodzaju samochodach, nie zawsze udaje się zastosować te same proste rozwiązania.

Dotyczy to dużych i ciężkich pojazdów ciężarowych czy też autobusów, gdzie konstrukcja takich elementów wymaga w ogóle innego podejścia. Jeśli chodzi o autobusy, to jednym z producentów który produkuje specjalne amortyzatory oraz inne elementy wyposażenia jest firma vibracoustic.

Przewody Intercoolera

PrzemysłZ urządzeń produkowanych przez tą waśnie firmę korzystają w dużej mierze firmy produkujące autobusy, ale nie tylko. Firma ta ma w swojej ofercie bowiem także przewody Intercoolera stosowane na przykład w pojazdach szynowych. Skupmy się jednak na samych amortyzatorach. W zależności od rodzaju autobusu stosuje się inne amortyzatory alko. Jeśli jest to autokar przeznaczony do podróży na długich, nierzadko międzynarodowych trasach to oczywiście, że wygoda podróżnych powinna być na pierwszym miejscu. Przy autobusach miejskich oczywiście także istotna jest wygoda i komfort podróżnych, ale także należy brać pod uwagę to, że konstruuje się takie autobusy, ze specjalnie opuszczanym podwoziem.

Amortyzatory

PrzemysłOznacza to, że firmy takie jak contitech, które produkują amortyzatory, muszą je do pracy w takich właśnie warunkach przystosować. Wszelkiego typu taśmy przenośnikowe które są do produkcji takich amortyzatorów stosowane w naszym kraju są oczywiście na najwyższym światowym poziomie. Oprócz zwyczajnych amortyzatorów powinna także istnieć możliwość, aby stosować amortyzatory emod, które mogą być wykorzystywane w wielu pojazdach także szynowych. Producenci pojazdów ciężarowych czy też autobusów oczywiście sami we własnym zakresie nie produkują już takowych części. Kupuje się je tak jak wiele innych podzespołów. Dopiero jednak w fabryce samochodów są one montowane. Firmy, które zajmują się produkcją takiego sprzętu także muszą więc spełniać wyśrubowane normy jakościowe dotyczące produkcji takowych urządzeń.

Zobacz też:

Dodaj komentarz