Specjalistyczne systemy

W zależności od rodzaju przedsiębiorstwa stosowane mogą być bardzo zróżnicowane systemy. W miejscach takich jak lotniska z reguły stosuje się najbardziej zaawansowane systemy pozwalające na wykrywanie broni czy też wykrywacze narkotyków.

Wynika to ze specyfiki działalności takiego właśnie przedsiębiorstwa. Tak samo jak dla przykładu w salach konferencyjnych stosowane są nowoczesne systemy kongresowe, ale są to na tyle zaawansowane systemy, że nie znajdują one zastosowania w zwykłych przedsiębiorstwach. Nie ma bowiem konieczności sprawdzania czy pracownicy nie próbują wnieść na teren zakładu pracy narkotyków, chociaż i owszem czasem faktycznie sprawdza się czy pracownicy nie wnoszą na teren swojego zakładu pracy na przykład broni.

Firmowy parking

Specjalistyczne systemyJest to jednakże już zupełnie inna sprawa. W dużej firmie z całą pewnością przydać mogą się systemy parkingowe. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest sprawne kontrolowanie tego co dzieje się na parkingu firmowym. Takie systemy są wręcz konieczne w miejscach często odwiedzanych przez klientów, na przykład w galeriach handlowych. W dużych miastach nie brakuje także parkingów które budowane są w atrakcyjnie zlokalizowanych miejscach i pozwalają na zaparkowanie osobom, które się do centrum miasta udają samochodem. Są to bardzo często wielopiętrowe parkingi, a o ilości wolnych miejsc informują z daleka widoczne tablice informacyjne, tak więc zawsze wiadomo jest czy na parkingu znajdzie się jeszcze wolne miejsce czy też nie.

Sygnalizacja włamania

W nowoczesnych biurowcach także stosuje się systemy p poż.Ich zadaniem może być nie tylko wykrywanie i ostrzeganie przed ewentualnym pożarem, ale też i jak najbardziej próba jego ugaszenia. Ma to szczególne znaczenie w bardzo wysokich biurowcach gdzie po prostu ciężko jest o szybką interwencje straży pożarnej. W nowobudowanych biurowcach takie systemy to już w zasadzie standard. Kolejnym ważnym dla wielu firm systemem są systemy sygnalizacji włamania i napadu. Pozwalają one zabezpieczyć konkretny zakład pracy. Istnieje też możliwość zastosowania takich systemów alarmowych w swoim prywatnym domu.

Zobacz też:

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *