Sklep i jego oznakowanie

W czasach gdy coraz więcej biznesów przenosi się do sieci, nie jako zapomina się o odpowiednim zaznaczeniu swojej obecności, w taki sposób aby potencjalni klienci mogli wstąpić do danego sklepu po prostu widząc już z daleka jego szyld czy też inną formę reklamy.

W przypadku szyldów możliwości mogą być dosyć ograniczone, w zależności jeszcze od konkretnego sklepu czy też innego niewielkiego zakładu, to już możliwości zastosowania innych form reklamy są znacznie większe. W wielu miastach stosowane są stojaki ekspozycyjne, które mogą zachęcać klientów do tego, aby skorzystali oni z oferty danego zakładu. Jeśli jest to na przykład lokal gastronomiczny to takie ekspozytory mogą zawierać na przykład skrócone menu.

Ekspozytory

Sklep i jego oznakowanieW przypadku sklepu na ogół stosuje się po prostu jego nazwę, a obowiązkowo ekspozytory mają strzałki, które pokazują w którą stronę należy się udać, aby móc konkretny sklep odwiedzić. Bardzo dobrze jest jeśli istnieje możliwość wyróżnienia się także przy takiej formie reklamy. Zamiast standardowych ekspozytorów mogą zostać zastosowane takie nieco bardziej rzucające się w oczy. Ustawione przed sklepami stojaki tego typu powinny być odpowiednio zabezpieczone przed ewentualnymi podmuchami wiatru. W wielu miejscach można spotkać też takowe ekspozytory przytwierdzone specjalnymi łańcuchami. Jest to też pewna forma zabezpieczenia przed przesunięciem ich na przykład przez wiatr, ale dosyć nie elegancka.

Odpowiednie oznakowanie

Zdecydowanie lepiej wygląda to jeśli stojaki sklepowe mają po prostu specjalny balast, dzięki któremu nie przewrócą się już one tak łatwo. Można też umieszczać je w pewnej odległości od sklepu. W większych firmach stosuje się zupełnie inne ale podobne sposoby reklamowania się. Małe ekspozytory zastępują tam dosyć duże wierze reklamowe, które mogą być widoczne z bardzo dużej odległości. Jest to wskazane szczególnie w większych miastach, ale nie tylko. Stanowić może to też swego rodzaju formę reklamy, która może być niestety ale nieco kosztowna i nie zawsze łatwa do przygotowania.

Zobacz też:

Dodaj komentarz