Sejfy na klucze – co jest do wyboru?

Sejfy na klucze – co jest do wyboru?Istnieją różne rodzaje sejfów – i dobrze, ponieważ dzięki temu każdy może zdecydować się na taki model, który najlepiej odpowiada jego potrzebom. Jako że często chcemy nie tylko chronić przechowywane w sejfie produkty, ale również zachować w nich określony porządek, powstały specjalne wersje przeznaczone do przechowywania w nich kluczy. Takie sejfy znakomicie chronią, ale i porządkują. W efekcie nie ma już problemu ze znalezieniem klucza do konkretnej sali czy pokoju – po prostu sięgamy po ten oznaczony konkretną cyfrą czy literą. Oczywiście, sejfy są bowiem w specjalny sposób opisane – mają haczyki z oznaczeniem liczbowym, literowym, albo innym, dowolnym, który można wprowadzić samodzielnie. Jakie dokładnie egzemplarze mamy do wyboru, jeśli szukamy wśród nich czegoś dla siebie?

Jaki sejf wybrać?

Sejfy na klucze mogą się różnić nie tylko producentem czy ogólnym wyglądem – różni je przede wszystkim pojemność, jak również stopień zabezpieczenia i sposób zamykania. Biorąc pod uwagę to ostatnie, mamy do wyboru sejf zamykany w sposób tradycyjny – a zatem również na klucz – albo na zamek elektroniczny. Zamek jest niewątpliwie lepszym rozwiązaniem, choć na pewno trzeba będzie zapamiętać użyty kod, żeby nie spowodować później większego problemu.

Jeśli zaś chodzi o inne parametry, istnieją sejfy, które umożliwiają posegregowanie w nich naprawdę ogromnej liczby kluczy – mają specjalne przekładki, na których wiszą kolejne egzemplarze. W dużych firmach czy budynkach jest to niezbędne, bo w przeciwnym wypadku trzeba byłoby umieszczać kilka takich sejfów, a byłoby to mało praktyczne. Lepiej jeśli wszystko jest w jednym miejscu!

A co ze stopniem ochrony? Zdecydujmy się na taki, który będzie odpowiedni dla konkretnego przypadku – rzecz jasna zawsze warto mieć sejf z najlepszą ochroną, ale w wielu wypadkach nawet ten klasy średniej będzie zadowalającym wyborem. Przede wszystkim warto dostosować zakup do swoich preferencji, możliwości finansowych oraz budynku, w którym ma służyć. Dzięki wielu modelom jest w tej chwili w czym wybierać – każdy odnajdzie więc coś dla siebie.

Zobacz też:

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *