Rodzaje pizzy, które zamawiamy najczęściej

Pizza – danie pochodzące z kuchni włoskiej – jest znana na całym świecie. Danie to należy do tych, które w domu przygotowujemy raczej rzadko, wolimy jeść je na mieście. Pizza jest daniem, które równie chętnie zamawiamy na wynos.

Możliwości zamówienia pizzy z dostawą

Gdy w latach 90. właściciele pizzy wprowadzili usługę umożliwiającą składanie zamówienia na pizzę, było to ogromną nowością. Usługa bardzo szybko zdobyła uznanie wśród amatorów pizzy. Dzisiaj w dobie powszechnego dostępu do internetu w wielu pizzeriach można zamówienia na to włoskie danie składać także przez internet. Niektóre z pizzerii zdecydowały się nawiązać współpracę z portalami pośredniczącymi. Są też i takie, które podjęły decyzję o zainstalowaniu specjalnego oprogramowania, które umożliwia klientom złożenie zamówienia na pizzę z dowozem bezpośrednio na stronie internetowej pizzerii. Usługa powoli zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością, jest wygodna i bardzo komfortowa. Danie klientom możliwości zamówienia pizzy z dowozem jest usługą, którą właścicielom pizzerii przynosi duże zyski, zyskują dzięki niej nowych klientów.

Rodzaje pizzy zamawiane najczęściej

Pizza to danie, które ma wiele wariantów. Klienci bardzo chętnie zamawiają z dostawą pizzę w klasycznych, uznanych wariantach. Do tych, które wybierają wyjątkowo często należy między innymi capriciosa i margherita. Tuż za nimi na szczycie popularności znajduje się pierwsza pizza przygotowana na słodko, czyli pizza hawajska. Do przygotowania klasycznej margherity potrzeba bardzo małą ilość składników, ale powinny to być składniki najwyższej jakości. Do margherity potrzebne są dobre pomidory (idealne to odmiany San Marzano) i wysokiej jakości mozzarella. W najlepszych pizzeriach używana jest mozzarella di bufala, która pochodzi z Kampanii i po zapieczeniu bardzo dobrze się ciągnie. Dodatkiem do pizzy margherita jest także świeża bazylia. Skromna jest także pizza capriciosa, na wierzchu ułożna jest tylko szynka, pieczarki i oczywiście sos pomidorowy.

Zobacz też:

Dodaj komentarz