Point of Sale: dlaczego warto go mieć?

Point of Sale: dlaczego warto go mieć?Point of Sale, nazywane terminalem POS lub system POS są obecnie standardowym wyposażeniem sklepów. Korzystają z niego coraz częściej także hotele i motele oraz lokale gastronomiczne.

Jakie zalety ma stosowanie systemu POS?

Właściciele punktów gastronomicznych, hoteli, moteli i sklepów, którzy zdecydują się na zainstalowanie w swoich obiektach terminali POS bardzo szybko zauważą, że obsługiwanie klientów przebiega o wiele sprawniej i szybciej. System POS składa się nie tylko z urządzeń peryferyjnych, ale także z terminalu POS. Najważniejsza częścią całego systemu jest terminal POS. W zależności od tego, gdzie system POS zostanie zainstalowany jest obsługą może zająć się kelner, recepcjonista, sprzedawca w sklepie. Nie ma jednego, uniwersalnego systemu POS. To dlatego jego zastosowanie jest możliwe w wielu punktach usługowych. Sprawdza się nie tylko w małych sklepikach czy lokalach gastronomicznych, ale także w tych średniej wielkości. Umożliwia on rejestrowanie dostaw, rejestrowanie sprzedaży, gromadzenie niezbędnych danych o klientach. Terminal POS jak już wspominaliśmy jest zintegrowany z urządzeniami peryferyjnymi. Urządzanie te to: waga elektroniczna, drukarka fiskalna, czytnik kodów paskowych. Terminal może współpracować także z drukarką etykiet.

Co można zrobić korzystając z POS?

System POS umożliwia między innymi:
prowadzenie spraw finansowych;
drukowanie bonów i paragonów fiskalnych;
prowadzenie ewidencji sprzedaży i magazynowej.
Dane przechowywane są w chmurze, ale nawet w chwili, kiedy nastąpi przerwa w dostępie do internetu, nie ma konieczności przerywania sprzedaży. Obsługa systemu jest intuicyjna, nie wymaga od pracowników żadnej specjalistycznej wiedzy. System współpracuje z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Można z niego korzystać także na tabletach, które mają system Android lub iOS.

System POS znacznie ułatwia obsługiwanie klientów w sklepach i lokalach gastronomicznych. Korzysta z niego coraz więcej sklepów, hoteli, restauracji. Prosty interfejs to dodatkowy atut systemu.

Zobacz też:

Dodaj komentarz