Pliki produktowe i ich wykorzystanie do działań marketingowych

Pliki produktowe wykorzystywane są przede wszystkim w działaniach marketingowych czy też dokładnie mówiąc w e-marketingowych, gdzie tego rodzaju pliki tworzone są z myślą do elastycznego wykorzystania w różnych zastosowaniach. Poza tym zalety tworzenia plików produktowych pojawiają się już na etapie przygotowania takich u standaryzowanych plików.

Jeśli nie dysponujemy konfiguracją produktów w formie elektronicznej to z pomocą przychodzą nam proste narzędzia, które możemy jak najbardziej wykorzystać do przygotowania oraz późniejszej aktualizacji plików produktowych. W praktyce jest to nic innego jak po prostu odpowiednio przygotowany plik XML, który zawiera stosowne informacje na temat  produktu.

Poziom szczegółowości danych

Im wyższy poziom szczegółowości takich danych tym lepiej bowiem pliku produktowe będą mogły być wykorzystywane dzięki takiemu podejściu, do bardzo wielu różnorodnych zadań. Jednym z bardziej powszechnych jest zastosowanie takich plików w specjalnych systemach i serwisach przeznaczonych do łatwego porównywania określonych ofert, na przykład ubezpieczeniowych czy bankowych. Tutaj zalety tworzenia plików produktowych to przede wszystkim możliwość wykorzystania wielu szczegółowych danych do szybkiego porównania produktów na różnych płaszczyznach. Dodatkowo w każdej chwili można łatwo zaktualizować dane na temat produktów, po prostu zmieniając pliki, które dostarczane są przez same firmy oferujące dane produkty.

Prezentacja produktu

Poza tym zalety tworzenia plików produktowych to także możliwość prezentowania produktów, w specjalnie do tego celu przygotowanych serwisach czy platformach reklamowych, gdzie dane produktów prezentowane są dynamicznie, właśnie na podstawie informacji zawartych w specjalnych plikach XML. Dzięki wykorzystaniu takich plików firma może bardzo szybko stworzyć bazę danych konfiguracyjnych na temat swoich produktów, a same informacje mogą być łatwością wykorzystane do różnych dział marketingowych. W prosty sposób można też umieszczać dane dotyczące zupełnie nowych produktów, jak też i aktualizować te, które zostały już upublicznione.

Zobacz także: http://feedink.com/

Zobacz też:

Dodaj komentarz