Optymalna oferta dostępu do sieci

optymalna oferta dostepu do sieciPrzeglądając oferty dostępu do sieci wielu konsumentów w pierwszej kolejności pod uwagę bierze najtańsze oferty. W takich warunkach nie zawsze jednak natrafimy na ofertę najlepszą. W przypadku dostępu do sieci należy zawracać uwagę przede wszystkim na jakość, oraz na to, co dodatkowo wraz z pakietem dostępu do sieci można jeszcze zyskać. Może okazać się, że najtańszy internet to oferta technologicznie już przestarzała działająca w oparciu o łącza telefoniczne, które nie dają możliwości szybkiego dostępu do sieci.

Zobacz też: UPC

Nowoczesny, szerokopasmowy Internet to obecnie głównie tak zwany Internet kablowy. W praktyce więc może okazać się, że najtanszy internet to niekoniecznie oferta najlepsza. Dlatego też przeglądając dostępne oferty Internetu należy być nieco bardziej krytycznym. Do tego dochodzi jeszcze kwestia limitów. W przypadku Internetu stacjonarnego jest to już spotykane zdecydowanie rzadziej, ale w istocie może zdarzyć się, że pojawią się i takie ograniczenia, w zależności od rodzaju wybranej przez użytkowników oferty dostępu do sieci. Optymalnym wyborem wydaje się więc wybór Internetu kablowego, gdzie w cenie można dostać także kilka dodatkowych usług. Przykładem może być specjalny pakiet bezpieczeństwa, oferowany przez większość dużych operatorów. Do tego dochodzi jeszcze kwestia innych dodatkowych usług.

Na przykład UPC daje swoim klientom możliwość darmowego dostępu do telewizji internetowej. Co prawda nie zawsze programy telewizyjne, które dostępne są w takiej formie dostępne są jednocześnie w najwyższej możliwej jakości, ale jest to już kwestia drugorzędna. Dla internautów, którzy korzystają z Internetu kablowego z pewnością najważniejsze będzie, to że osiąga się tutaj nie tylko o wiele wyższą szybkość transferu danych, ale także i to że szybkość łącza jest o wiele stabilniejsza w porównaniu z przestarzałymi, miedzianymi łączami. Jest to jeden z argumentów jak najbardziej przemawiających za wyborem takiego rodzaju dostępu do sieci.

Wielu operatorów w swoich ofertach informuje, że szybkość łącza jest stabilna przez całą dobę. W sieciach telefonicznych da się zaobserwować spadek szybkości transferu danych wraz ze wzrastającym obciążeniem łącza, na przykład w godzinach popołudniowych.

Zobacz też:

Dodaj komentarz