Odkurzacze przemysłowe charakterystyka

Odkurzacze przemysłowe wykorzystywane są, jeśli chodzi o pozbycie się szkodliwych dla zdrowia wszelkich pyłków, jak też opiłków i innych śmieci, które bardzo często zalegają w fabrycznych halach czy na magazynie.

Jaki odkurzacz wybrać?

Przemysłowe zastosowanie tego sprzętu sprawia, że musi być on na tyle mocny, aby usunąć wybrane zanieczyszczenia. Jednocześnie, powinien on być wytrzymały na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne. Ważne jest to czy odkurzacz ma możliwość pracy na mokro i na sucho. Pamiętać też należy, że odkurzacz jest urządzeniem narażonym na uszkodzenia w większym stopniu niż inne tego typu sprzęty. Oznacza to w praktyce, że musi być wyprodukowany w sposób porządny z dobrych jakościowo materiałów. Dobrze więc wybierzmy firmę, od której kupimy odkurzacz. Przy wyborze dowiedzmy się też czy na wypadek awarii zawsze mamy zapewnioną fachową pomoc i szybką naprawę. Jeśli chcemy kupić naprawdę dobry jakościowo sprzęt, to powinniśmy być naszykowani na spory wydatek. Jednak w tym przypadku należy raczej myśleć o tym kategoriach inwestycji.

Odkurzacze przemysłowe charakterystyka

Na co jeszcze zwrócić uwagę.

Ważne jest to, do czego będziemy używać naszego nowe odkurzacza. Zupełnie innego typu odkurzacza przemysłowego będziemy potrzebować do usuwania zanieczyszczeń suchych, a innego do mokrych. Ważny jest także przewidywany, najbardziej prawdopodobny czas pracy i struktura zanieczyszczeń, ponieważ to właśnie do tej cechy dobieramy siłę ssania. Zadbajmy też o to, aby nasz odkurzacz przemysłowy miał odpowiedni system filtracyjny oraz gniazdo, które pozwala go podłączyć do innych narzędzi elektrycznych. Niekiedy w niektórych modelach występują samooczyszczające się filtry. Są one bardzo przydatne, kiedy mamy do wykonania pracę związaną z dużą ilością zanieczyszczeń. Bardzo ważny przy odkurzaczu jest silnik, a dokładnie jego moc. Im jest ona wyższa, tym wyższa jest jakość pracy samego odkurzacza. Moc odkurzacza przemysłowego powinna zawierać się w przedziale od 1200 do 1600 W. Przy zakupie tego typu odkurzacza sprawdźmy, jeśli jest taka możliwość, jak głośno pracuje jego silnik i jak duży jest zasięg pracy odkurzacza.

Zobacz też:

Dodaj komentarz