O czym pamiętać zaopatrując się w węgiel?

O czym pamiętać zaopatrując się w węgiel?Przygotowując się do zakupu większej ilości węgla warto mieć na uwadze to, że wiąże się on z większym ryzykiem wejścia w posiadanie rozwiązania niskiej jakości. Zwykle taki zakup wiąże się też ze sporymi kosztami, wskazane jest więc przygotowanie się do niego z pewnym wyprzedzeniem. Do jakich wskazówek należy zatem przywiązywać szczególnie dużą wagę?

Pierwszym krokiem powinno być zlokalizowanie składów węgla znajdujących się w okolicy oraz zastanowienie się nad ofertą sklepów polecających węgiel online. Ta druga kategoria jest coraz liczniejsza, niejednokrotnie można się przy tym przekonać, że posiadają one nie tylko atrakcyjną ofertę cenową, ale również lokalizację składu na tyle dobrą, że można myśleć o dodatkowych oszczędnościach – tym razem związanych z kosztami transportu. Doświadczenie podpowiada, że choć składy mogą znajdować się w różnych punktach, najlepsze są te, które znajdują się przy stacjach kolejowych. Oczywiście, nie jest to gwarancja uczciwości ich właścicieli, okazuje się jednak, że węgiel transportowany koleją jest zwykle najczystszy i nie „wzbogaca się” go choćby o kamienie.

Żródło węgla

Jeśli już wybraliśmy dostawcę, którego oferta nas zainteresowała, powinniśmy dążyć do uzyskania informacji na temat tego, z jakich źródeł pochodzi węgiel, który nas zainteresował i jakie są jego parametry. Ponownie nie mamy wcale pewności, że podane informacje są prawdziwe, już sama nerwowa reakcja sprzedawcy na tego rodzaju pytania może nam jednak sugerować, że węgiel nie jest tak idealny, jak można byłoby wnioskować z prospektów reklamowych.

Porównanie cen

Kolejnym krokiem powinno być porównanie cen, choć warto pamiętać, że w momencie, w którym decydujemy się na zakup węgla, najtańsza oferta nie jest wcale tą, która interesuje nas najbardziej. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup węgla, który we wszystkich składach ma nie tylko podobną cenę, ale i zbliżone parametry. Różnice cenowe w składach zlokalizowanych w niewielkiej odległości od siebie powinny być minimalne. Jeśli więc ceny różnią się znacząco, możemy być potencjalnymi ofiarami oszustwa.

Przeczytaj też: http://wegielsztygar.pl/pol_m_PORADNIK_Jak-tanio-kupowac-wegiel-239.html

Zobacz też:

Dodaj komentarz