Nowoczesne tramwaje

KolejW wielu miastach, w których tramwaje obecne są od wielu już lat można nie raz spotkać jeszcze bardzo mocno wysłużone składy, które nie są ani wygodne dla samych pasażerów, ani też już w żadnym razie bezpieczne.

Tak więc niezmiernie istotne jest aby stare i zużyte maszyny wymieniane były na nowoczesne. W nowych tramwajach stosuje się pneumatyczne zawieszenie które zdecydowanie ułatwia wsiadanie do takiego pojazdu osobom starszym czy też niepełnosprawnym, które nie musza już w takim przypadku pokonywać wysokich schodów, aby się do pojazdu dostać.

Komfort podróży

ToryKolejną ważną sprawą są oczywiście też amortyzatory alko, które mogą być w przypadku takich tramwajów wykorzystane. Poprawia to bardzo wydatnie komfort podróży dla samych pasażerów. Poza tym resory pneumatyczne pozwalają też na o wiele cichszą pracę takich tramwajów. Powoduje to oczywiście, że osoby, które mieszkają w pobliżu torowiska nie są narażone na nazbyt duże hałasy, które wywoływać mogłyby poruszające się po torowisku tramwaje. Na komfort podróży w nowoczesnych tramwajach wpływa też oczywiście wiele innych czynników. Na przykład w składach produkowanych przez firmę emod standardem jest już obecnie klimatyzacja. O ile na przykład w samych autobusach, w których dostępna jest klimatyzacja, jest ona rzadko wykorzystywana, to już w przypadku gdy chodzi o tramwaje to najczęściej jak najbardziej klimatyzacja jest przez cały czas w upalne dni włączona.

Bezpieczeństwo podróżnych

PrzemysłPoza tym zadbano także o bezpieczeństwo samych podróżnych. W tramwajach stosowane są węże oraz oczywiście także i monitoring dzięki któremu można bardzo skutecznie radzić sobie nie tylko z wandalizmem ale też i z próbami kradzieży kieszonkowych, które od czasu do czasu w tramwajach mogą się przydarzyć. Na bezpieczeństwo wpływa też nowoczesna konstrukcja, dzięki której w przypadku kolizji czy też poważniejszego wypadu pasażerowie są w odpowiedni sposób chronieni, co powinno zdecydowanie zminimalizować odniesione przez nich obrażenia. Na szczęście dzięki nowoczesnym systemom sterowania obecnie praktycznie nie zdarza się, aby tramwaje zderzały się ze sobą.

Zobacz też:

Dodaj komentarz