Najpopularniejsze rodzaje ubezpieczeń dla naszego samochodu

Samochód to jedna z droższych rzeczy, które posiadamy. Zwykle najdroższa, nie licząc naszego domu. W związku z tym chcemy, by był on odpowiednio ubezpieczony. Co więcej, naszym samochodem możemy zrobić krzywdę sobie i innym, przez co dobrze jest być zabezpieczonym na wypadek takiego zdarzenia. Naprzeciw naszym potrzebom wychodzą towarzystwa ubezpieczeniowe, które mają w swoich ofertach odpowiednie rozwiązania dla nas. Z czego najczęściej korzystają polscy kierowcy?

Ubezpieczenie OC

Najpopularniejsze ubezpieczenia samochodowe to polisy obowiązkowe. Mowa oczywiście o polisie OC, którą musi mieć każdy. Chroni nas ona przed skutkami wyrządzonych przez nas szkód – zapłaci za nie w całości ubezpieczyciel. My, przynajmniej jeśli chodzi o zadośćuczynienie za spowodowane szkody, jesteśmy bezpieczni.

Ubezpieczenie NNW

Najpopularniejsze ubezpieczenia samochodowe, z których skorzystamy my sami, to polisy NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. NNW to polisa popularna, ponieważ jest bardzo tania i pozwala uzyskać niewielkie odszkodowanie w sytuacji, kiedy ucierpimy w wyniku zdarzenia drogowego lub sytuacji zwianej z prowadzeniem samochodu. Ubezpieczenie może obejmować także pasażerów samochodu.

Ubezpieczenie Assistance

Coraz więcej osób decyduje się obecnie na ubezpieczenie assistance. Assistance to bardzo zróżnicowane ubezpieczenia samochodowe, w ramach których możemy liczyć na pomoc z samochodem w sytuacji jakiegoś zdarzenia drogowego, niekoniecznie kolizji czy wypadku. W ramach takiego ubezpieczenia najczęściej możemy liczyć na holowanie naszego pojazdu lub podobne usługi, na przykład wymianę koła.

Ubezpieczenie AC

Assistance często tanowi element ubezpieczenia AC, czyli ubezpieczenia naszego samochodu na wypadek pojawienia się jakichkolwiek szkód, w tym kradzieży, niezależnie od sprawstwa szkody (z wyłączeniem niektórych sytuacji). Jest to bardzo wygodne ubezpieczenie, chociaż trzeba pamiętać, że nie oznacza ono możliwości zaliczania wszystkich przydrożnych drzew bez ponoszenia żadnych kosztów.

Interesuje Cię, jakie są jeszcze inne rodzaje ubezpieczeń? Zajrzyj zatem tu: https://mtu24.pl/ .

Zobacz też:

Dodaj komentarz