Na czym polega leasing samochodowy?

Trudno wyobrazić sobie prowadzenie firmy bez samochodu. Niestety, zakup auta to w wielu wypadkach naprawdę duży koszt. Nie zawsze firma może pozwolić sobie na to, aby go unieść. Rozwiązaniem okazuje się być leasing samochodów. W grę wchodzi zarówno leasing samochodów używanych, jak i nowych. Zobaczmy o co chodzi w leasingu i jakie zalety ma to rozwiązanie.

Jak to wszystko wygląda?

Leasing samochodowy to nic innego, jak umowa o charakterze cywilnoprawnym, która podpisywana jest przez leasingobiorcę i leasingodawcę. W umowie określany jest czas trwania leasingu, a także wysokość miesięcznych opłat, jakie zobowiązany jest uiszczać leasingobiorca. Na podstawie podpisanej umowy leasingodawca przekazuje leasingobiorcy samochód do użytkowania.

Kto może zdecydować się na leasing?

Leasing samochodów to rozwiązanie, które stworzono z myślą o firmach. Na takie rozwiązanie decydują się jednoosobowe działalności gospodarcze, spółki cywilne oraz handlowe. Warto jednak podkreślić, że dzisiaj leasing kierowany jest także do osób prywatnych, które coraz częściej decydują się na zakup samochodu właśnie tą drogą. Również w przypadku osób prywatnych leasing jest bardzo opłacalny.

Procedura

Mówiąc o leasingu, koniecznie trzeba wspomnieć o stosunkowo mało skomplikowanej procedurze. Jest to jeden z ważniejszych elementów odróżniających leasing od tradycyjnego kredytu. W przypadku kredytu czas oczekiwania na decyzję jest nieraz naprawdę długi. Jeśli chodzi natomiast o leasing, wszystko przebiega naprawdę bardzo szybko. Warto dodać, że leasing nie wpływa niekorzystnie na zdolność kredytową leasingobiorcy. W efekcie nie ma najmniejszych problemów z zaciągnięciem kredytu mimo tego, że na koncie mamy leasing samochodowy. Jest to kolejny duży plus, który wiele osób przekonuje do leasingu.

Leasing samochodowy to świetna propozycja dla tych, którzy chcą kupić samochód, ale niekonieczni stać ich na kredyt bankowy, a o zakupie za gotówkę nie ma mowy. Wymienione przez nas zalety jakie posiada leasing to jedynie niewielki wycinek tego, co można mu przypisać.

Dowiedz się więcej na https://www.scmultirent.pl/

Zobacz też:

Dodaj komentarz