Mleko dla niemowląt zamiast pokarmu matki

Mleko dla niemowląt zamiast pokarmu matkiMarzeniem każdej matki jest możliwość karmienia dziecka piersią, zdarza się jednak, że jest to niemożliwe. W tej sytuacji konieczne staje się stosowanie mleka zastępczego, czyli modyfikowanego.

W aptekach, a także sklepach można znaleźć wiele produktów mlecznych dla niemowląt i małych dzieci, poszczególne propozycje różnią się nie tylko marką, ale przede wszystkim właściwościami i składem.

Oznaczenia numeryczne a przeznaczenie mleka dla niemowląt

Mleko dla niemowląt można kupić bez recepty, wybór tego typu produktów jest bardzo duży, wydawać się więc może, że znalezienie optymalnego rozwiązania nie powinien stanowić problemu.  Rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie – dokonując wyboru należy uwzględnić nie tylko wiek dziecka, ale także jego oczekiwania smakowe oraz ewentualną reakcję ze strony układu pokarmowego.  Sprawdź również https://www.nowafarmacja.pl/preparaty-zywieniowe

Nietrudno zauważyć, że mleko dla niemowląt posiada na opakowaniu cyfrę 1, 2, 3, 4 lub 5. Oznaczenia te nie są przypadkowe – określają one wiek dziecka, które może spożywać konkretną mieszankę.

Co oznaczają poszczególne oznaczenia?

  1. a) Numer 1 – jest to początkowe mleko dla niemowląt, które można podawać maluchom od urodzenia do ukończenia 6 miesiąca życia. Należy jednak pamiętać, że preparat ten nie może być podawany wcześniakom.
  2. b) Numer 2 – jest mleko dla niemowląt od 6 miesiąca do ukończenia 1 roku życia, w jego składzie znajduje się znacznie większa ilość żelaza, które jest niezbędne w czasie, gdy maluchy zaczynają samodzielnie się poruszać (np. raczkować).
  3. c) Numer 3, 4, 5 – są to symbole oznaczające mleko modyfikowane, które można podawać dzieciom powyżej 1 roku życia. Mleko z numerem 3 można podawać dzieciom do 2 roku życia, z numerem 4 do 3 roku życia, natomiast z numerem 5 – dzieciom w wieku przedszkolnym.

Warto pamiętać, że modyfikowane mleko dla niemowląt i dzieci jest znacznie lepsze pod względem składników odżywczych niż mleko krowie. Mleko modyfikowane zostało wzbogacone m.in. w witaminę D3, kwasy tłuszczowe oraz żelazo – składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju malucha.

Zobacz też:

Tagged

Dodaj komentarz