Konsola sony psp

PSP (PlayStation Portable) to przenośna konsola firmy Sony, która umożliwia nam cieszyć się grami, filmami, muzyką i obrazami w dowolnej chwili , a oprócz tego dzielić się nimi z przyjaciółmi. zalety: Niewielkie rozmiary, odtwarzanie dysków UMD, odtwarzanie formatów filmowych (MPEG) jak i graficznych (JPEG, BMP) czy muzycznych (MP3, AAC), znakomity wygląd, świetny wyświetlacz, port podczerwieni
wady: Niekiedy mogą nam przeszkadzać umieszczone blisko siebie przyciski
opinia: Konsola Sony PSP pozornie wydaje się niedużo zachęcająca. Ot, takie średniej wielkości urządzenie, które pewnie potrafi mało więcej niż telefon komórkowy. Myśląc w ten metodę, możemy stracić de fakto świetną okazję, bowiem konsola Sony PSP potrafi dużo więcej, niż się nam wydaje..
konsola Sony PSP wprawdzie nie jest wyposażona w wyjątkowo innowacyjny czy super silny procesor mniej więcej 333 MHz), ale radzi sobie całkowicie nieźle. Dobrze też spisuje się grafika, która niekiedy de fakto może nas powalić na kolana. Konsola Sony PSP ma „jedynie” 64 MB DRAM-u, ale jak widać, w zupełności wystarcza to do de fakto znakomitej zabawy. Wydawało mi się, że ta pamięć w połączeniu z niewielkim ekranikiem, sprawi u mnie niechęć do zabawy. Okazuje się jednak, że grafika renderowana przez procesor jest de fakto znakomita, a wyświetlacz przekazuje nam czysty, ostry i bardzo kolorowy obraz. Czego można wymagać więcej?
Wpspprawdzie gier na PSP nie powstało jeszcze bardzo dużo, ale minął dopiero rok od jej premiery, a już-moim zdaniem-dosłownie każdy może wyszukać przynajmniej dwa czy trzy tytuły odpowiednie dla siebie. A jest praktycznie ewidentne, że tych tytułów powstanie w krótkim czasie dużo, dużo więcej.
Konsola Sony PSP jednak nie jest wyłączeni urządzeniem służącym do grania. Można wręcz powiedzieć, że granie to jedna z kilku zadań, wcale nie najważniejsza. Konsola bowiem jest wyposażona w systemy multimedialne, które pozwolą nam też na inne rodzaje rozrywki. Do dyspozycji mamy więc odtwarzacz, który potrafi rozpoznać zarówno filmy na przykład. W schemacie MPEG) jak i muzykę (tutaj formatów jest całkowicie sporo, na pewno jest również MP3 i AAC). Wygląd został już przedstawiony, z dźwiękiem jest podobnie-nie można się do niczego przyczepić. Co ciekawe, konsola Sony PSP obsługuje też dyski UMD (Universal Media Disc), a po zarejestrowaniu naszego urządzenia na stronie producenta, otrzymamy wręcz bezpłatny pokrowiec dla UMD.
Konsola może też zapewnić nam komunikację z innymi urządzeniami. Jest to możliwe dzięki między innymi bezprzewodowemu dostępowi do globalnej sieci Internet, który jednak powoli staje się standardem wśród konsol. Co jednak jest dość unikalne, konsola ma port podczerwieni IrDA. Jednakże okazuje się, że żadna gra takiego portu nie stosuje….wykorzystuje go jedynie aplikacja Homebrew.
Konsola wygląda de fakto ładnie. Nic dziwnego, bowiem to 1-wszy rzut oka, zaraz po spojrzeniu na sposobów, w ogromnej liczbie przypadków decyduje o zakupie. Konsola posiada całkowicie niewielkie wymiary, zatem możemy ją zabierać ze sobą i nie przejmować się dużym ciężarem-na pewno wygodniejsze to niż choćby najmniejszy laptop.
Jeżeli szukasz niewielkiej i wygodnej w użyciu konsoli, która służyłaby Ci niezawodnie i pozwalała na de fakto niemałą dawkę rozrywki, jeżeli lubisz dobry dźwięk połączony ze znakomitym obrazem, jeżeli kochasz Sony i nie chcesz wydać całych własnych oszczędności- konsola Sony Playstation Portable jest dla Ciebie. Nie będziesz mógł zachwycić kolegów osiągami, ale z pewnością będziesz mógł długo cieszyć się nowym nabytkiem.

Zobacz też:

Dodaj komentarz