Kalkulator OC

Kalkulator OCKończąca się polisy ubezpieczenia obowiązkowego OC, to dla wszystkich posiadaczy samochodów sygnał, że należy ponownie wykupić ochronę, której posiadanie jest w Polsce obowiązkowe. Większość z nas zaczyna wtedy poszukiwania agenta, który wyliczy nam tegoroczną składkę. Tymczasem możemy to zrobić samodzielnie. Potrzebny nam będzie tylko kalkulator ubezpieczenia OC.

Który kalkulator wybrać?

Kalkulator ubezpieczenia OC to bardzo proste i funkcjonalne narzędzie, które możemy znaleźć w Internecie, na wszelkich stronach związanych z ubezpieczeniami samochodowymi. Kalkulatory nie różnią się od siebie i są zaprojektowane pod ten sam konkretny zestaw danych, więc nie ma większego znaczenia, z którego skorzystamy. Kiedy już wybierzemy ten, który nam najbardziej odpowiada, musimy przygotować dokumenty, które zawierać będą dane dotyczące pojazdu, który będzie podlegał ubezpieczeniu oraz te z naszymi danymi osobowymi. Chodzi tu oczywiście o prawo jazdy, kartę rejestracyjną pojazdu, dowód osobisty i ostatnią polisę ubezpieczeniową.

Na wstępie zostaniemy poproszeni podanie danych dotyczących pojazdu, które będą kluczowe przy wyliczeniu wysokości naszej składki. Chodzi tu o pojemność silnika, przebieg, ilość drzwi, wiek, rodzaj i markę pojazdu. Wszystkie te dane mogą obniżyć wysokość naszej składki lub ją podwyższyć. Jeśli na przykład chcemy ubezpieczyć samochód z dużym przebiegiem, to najpewniej będziemy musieli dodatkowo za to zapłacić. Ubezpieczyciel bowiem uznaję taki samochód za bardziej awaryjny, a tym samym narażony na większą wypadkowość. Tak samo się stanie, kiedy nasz pojazd ma wyjątkowo dużą moc silnika.

Następnie wpisujemy nasze dane osobowe. Bardzo ważny jest wiek, rok uzyskania prawa jazdy, stan cywilny oraz miejsce zamieszkania. Najdroższą składkę zapłacą te osoby, które są świeżo upieczonymi kierowcami, urodzili się stosunkowo niedawno, a także nie są w związku małżeńskim, nie posiadają dzieci i mieszkają w dużym mieście. Wszystkie te czynniki wedle statystyk każą systemowi widzieć w nich potencjalnych sprawców wypadku. Ostatecznie po wprowadzeniu wszystkich danych, system wyliczy naszą indywidualną składkę ubezpieczenia OC.

Więcej na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

Zobacz też:

Tagged

Dodaj komentarz