Jakie są cechy odkurzacza budowlanego?

Po zakończeniu każdego remontu i budowy przychodzi czas, kiedy trzeba zabrać się za porządki. Urządzeniem bardzo wtedy przydatnym jest odkurza. Do usuwania zanieczyszczenia po budowie czy remoncie trzeba wybrać odpowiedni odkurzacz. Domowy z wieloma zanieczyszczeniami sobie nie poradzi.

Odkurzacz do profesjonalnych zastosowań

Aby posprzątać po budowie bez konieczności wkładania w to dużego wysiłku, warto wykorzystać odkurzacze budowlane. Od tych przeznaczonych do użytku domowego różnią się one znacznie większą siłą ssącą i możliwościami. Poszczególne odkurzacze przemysłowe radzą sobie z usunięciem takich zanieczyszczeń, jak:-pyły i drobne kruszywa;-odpady z gipsu i fab;-pleśń, azbest, ołów. Odkurzacze usuwające farbę, gips czy pleśń albo ołów sprawdzą się oczywiście również do usunięcia pyłów i drobnego kruszywa. Zaletą odkurzaczy budowlanych jest też to, ze mogą one pracować zarówno na sucho jak i na mokro.

Zobacz także: https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/odkurzacze-przemyslowe-i-budowlane/.

Wysoka moc

Odkurzacze budowlane od tych do użytku domowego różnią się nie tylko kształtem, ale także znacznie większą mocą. W sprzedaży dostępne są odkurzacze budowlane o mocy 1200 W, 1800 i 3000 W. Im większa jest moc odkurzacza, tym szybciej usuniemy nim trudne, licznie występujące zabrudzenia. Odkurzacze budowlane wyposażone są na ogół w dwa silniki. Zwiększa to możliwości ich wykorzystania. Odpady usuwane przez odkurzacz budowlany mogą trafiać do wymiennego worka albo do specjalnego pojemnika. Poszczególne modele odkurzaczy bezworkowych mogą różnić się pojemnością zbiornika. Aby pracowało się nimi naprawdę wygodnie, aby tego zbiornika nie trzeba było zbyt często opróżniać, warto wybrać odkurza ze zbiornikiem o pojemności minimum 40 l. Odkurzacze budowlane ważą więcej niż te do użytku domowego. Ale dzięki kółkom można je z łatwością przesuwać po różnych powierzchniach. Odkurzacz budowlany ułatwia wykonanie porządków nie tylko po zakończeniu budowy czy remontu. Odkurzacze te mają zastosowanie także w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych, warsztatach stolarskich i samochodowych.

Zobacz też:

Dodaj komentarz