Jakie parametry wpływają na wysokość składki ubezpieczeniowej

Jakie parametry wpływają na wysokość składki ubezpieczeniowej

Każdy z nas może samodzielnie obliczyć wysokość swojej składki ubezpieczeniowej OC.

Wystarczy do tego kalkulator OC AC, który po podaniu kilku zmiennych wskaże nam ile przyjdzie zapłacić za nasz samochód, a także dokona porównania wszystkich dostępnych ofert na rynku.

Ubezpieczenia OC kalkulator to program bardzo prosty w obsłudze i wręcz intuicyjny

Aby obliczyć składkę, musimy jedynie przygotować podstawowe dane dotyczące samochodu, jak i nasze osobowe. Następnie klikamy przycisk oblicz OC i mamy gotowy wynik. Aby jednak do tego doszło musimy wpierw podać markę i model samochodu, który chcemy ubezpieczyć. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają specjalne statystyki, które podpowiadają im jakie marki samochodów najczęściej uczestniczą w kolizjach drogowych. Jeśli jesteśmy właścicielem takiego właśnie samochodu nasza składka będzie wyższa. Podobnie się stanie, kiedy pragniemy ubezpieczyć samochód o dużym przebiegu oraz gdy będzie miał on dużą pojemność silnika. Duża pojemność oznacza bowiem możliwości rozwijania dużych prędkości. Ponieważ większość wypadków drogowych w Polsce związana jest z nadmierną prędkością to współczynnik ten zawyżać będzie nam składkę. Z kolei duży przebieg oznacza, że auto jest bardziej narażone na wypadek z racji swojego zużycia.

Więcej na https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam

Kalkulator będzie też wymagał, abyśmy podali swoje dane osobowe

Głównie chodzi tu o wiek urodzenia kierowcy oraz od kiedy ma prawo jazdy. Im młodszy kierowca, z krótszym stażem tym składka ubezpieczeniowa będzie wyższa. Niestety większość wypadków samochodowych powodują tacy właśnie kierowcy. Efektem statystycznie ubezpieczyciel musi asekurować się na taką ewentualność. Nie bez znaczenia jest też miejsce, w którym jesteśmy zameldowani. Jeżeli w miejscu naszego zamieszkania jest niewiele wypadków, wpłynie to pozytywnie na wysokość naszej składki. Zniżkę dostaniemy też za posiadanie dzieci i bycie w związku małżeńskim. Osoba taka traktowana jest przez system ulgowo. Zakłada on bowiem, że z racji małżeństwa i dzieci, będzie jeździć ostrożniej i przede wszystkim wolniej.

Zobacz też:

Dodaj komentarz