Jaki kominek wybrać?

Jaki kominek wybrać?

Kominek to interesujący element dekoracyjny w każdym wnętrzu. Pełni one jednak nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także dostarcza nam bardzo przyjemnego ciepła. Najczęściej wybieranym typem kominka jest ten, w którym ogień widać tylko w pomieszczeniu, w którym kominek został wybudowany.

To rozwiązanie nie przypadnie jednak do gustu osobom, które zdecydowały się urządzić otwarty salon. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem jest kominek narożny. Wśród kominków narożnych wybrać można model dwu- lub trójstronny. Stawiając na kominek narożny będziemy mogli podziwiać palący się w nim ogień nie tylko w jednym pomieszczeniu.

Musimy jednak pamiętać, że rozwiązanie to nie będzie należało do najtańszych

Tradycyjny kominek jest tańszy. Pamiętajmy też, że narożny kominek zajmie więcej miejsca od tego tradycyjnego, pomieszczenie powinno więc być bardzo duże.

Wybierając kominek narożny, musimy podjąć decyzję, czy wolimy kominek dwu- czy trójstronny. Wkład w tych pierwszych ma dwie szyby, w tych drugich jest ich trzy. Szyby w kominkach narożnych mogą być otwierane do boku lub do góry. Rozwiązaniem dla osób, które chcą zaoszczędzić na kosztach związanych z zakupem narożnego kominka to budowa tradycyjnego kominka, ale w rogu pomieszczenia. Rozwiązanie to może nie jest optymalne, ale na pewno jest tańsze.

Kominki narożne stały się bardzo modne

Narożny wkład kominkowy to rozwiązanie bardzo nowatorskie. Doskonale pasują przede wszystkim do wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu. Na rynku dostępne są kominki narożnikowe dwu- i trójstronne. Poprzez dodanie do wkładu dodatkowej bocznej szyby dają możliwość podziwiania płonącego ognia nie tylko z jednej wyłącznie strony.

Kominek narożny to rozwiązanie, które sprawdza się w otwartych, przestronnych, nowocześnie urządzonych domach. Stwarza większe możliwości aranżacji wnętrza niż tradycyjny kominek. Niestety, narożny wkład kominkowy jest urządzeniem stosunkowo drogim. Ale jest za to bardzo efektowny. Warto więc zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Zobacz też modne aranżacje: https://kratki.com/pl/aranzacja-pokoju-z-kominkiem-naroznym/

Zobacz też:

Dodaj komentarz