Jaką pizzę można zamówić z dostawą?

Pizza jest ulubionym daniem milionów ludzi na całym świecie. Danie to kochają także Polacy. Liczba pizzerii w naszym kraju jest więc bardzo duża. Te, które chcą uchodzić za nowoczesne, te, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom stawianym przez bardzo młodych klientów, dają możliwość składnia zamówień na pizzę z dostawą przez internet.

Jakie rodzaje pizzy są zamawiane z dostawą najczęściej?

Zdaniem Włochów najsmaczniejsza jest pizza, która składa się najwyżej z 3 dodatków. Do bardzo prostych rodzajów pizzy, którą można zamówić z dostawą jest margherita. Po raz pierwszy danie to zostało przygotowane w Neapolu na część odwiedzającej to miasto w roku 1889 królowej Małgorzaty Sabaudzkiej. Pizzę upieczono z dodatkami, które miały symbolizować kolory włoskiej flagi: pomidorami, serem mozzarella i listkami bazylii. Ta bardzo prosta pizza należy do tych, które dzisiaj są bardzo popularne; to jedna z najczęściej zamawianych rodzajów pizzy nie tylko z dostawą. Równie często Polacy zamawiają równie prostą pizzę marinara ( z czosnkiem, pomidorami, oliwą i oregano) czy capriciosa, która składa się z szynki i pieczarek. Amatorzy pikantnych, wyrazistych smaków chętnie wybierają pizzę pepperoni. Najważniejsze składniki w tej pizzy to pikantne salami oraz ostra papryczka chili. Nie brakuje także amatorów pizzy hawajskiej.

Jak często zamawiana jest pizza z dostawą?

Po raz pierwszy pizzę z dostawę można było zamawiać przez telefon już w latach 90. Osoby, które w piątkowy czy sobotni wieczór dzwoniły do pizzerii i zamawiały pizzę z dostawą do domu były bardzo długo uważane za ekstrawaganckie. Sytuacja zmieniła się jednak bardzo szybko; dzisiaj usługa zamawiania pizzy z dostawą przez telefon jest wypierana przez możliwość składania zamówienia przez internet. Pizzę można zamówić zarówno przez internetowe portale, które stworzono tylko w tym celu albo bezpośrednio na stronie pizzerii. Zamówienia na to włoskie danie można składać za pośrednictwem specjalnych aplikacji, for internetowych albo poprzez Facebooka. Za zamówioną pizzę można zapłacić gotówką przy odbiorze, kartą albo szybkim przelewem.

Zobacz też:

Dodaj komentarz