Jak wybrać najwłaściwszy sejf

Jak wybrać najwłaściwszy sejf

Zanim dokonamy zakupy sejfu powinniśmy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie co chcemy w nim zabezpieczyć.

Czy są to rodzinne pamiątki, drobna biżuteria lub nośniki danych czy też arcydzieła sztuki w postaci choćby niewielkich obrazów. Od tego zależy bowiem jaki sejf musimy wybrać.

Jednym z najpopularniejszych modeli sejfów jest ścienny model antywłamaniowy

Pozwala on zabezpieczyć najważniejsze dla nas drobiazgi. Jego zaletą jest dyskretność i swoista niewidzialność. Sejf tego typu możemy bowiem w bardzo prosty sposób zakryć czy to obrazem czy nawet rodzinnym zdjęciem. Niestety ma on też swoje wady. Podstawową jest montaż o którym musimy pomyśleć już podczas budowy domu lub w trakcie generalnego remontu. Sejfy tego typu montuje się bowiem w ścianach nośnych co oznacza, że ingerencja ta może odbyć się wyłącznie pod ścisłym nadzorem ekipy budowlanej. Ewentualnie istnieje możliwość montażu urządzenia w ściance działowej ale jest to rozwiązanie wyjątkowo niekorzystne. Alternatywą są sejfy domowe wolnostojące oraz meblowe. Można je zainstalować w dowolnym momencie i dowolnym miejscu. Niestety charakteryzują się zazwyczaj dużymi rozmiarami więc siłą rzeczy są małą dyskretne. Tego typu sejfy najczęściej instaluje się w sypialni bądź gabinecie.

Więcej informacji na stronie https://www.saffort.pl/

Zupełnie innym rodzajem urządzenia jest sejf ognioodporny

Służy on do ochrony wartościowych rzeczy przy ewentualnym pożarze mieszkania lub budynku. W wersji standardowej sejf tego typu ochroni zawartość przez nawet sześćdziesiąt minut. Niestety w tej wersji sejf tego typu posiada tylko podstawowe zabezpieczenie przed włamaniem.

Wybór najlepszego dla nas sejfu to także wybór sejfu najbezpieczniejszego. O tym który sejf lepiej zabezpiecza zawartość decyduje tak zwana klasa bezpieczeństwa. Im wyższy numer tym większa gwarancja, że sejf skutecznie ochroni wartościowe dla nas przedmioty przed złodziejem. Ponadto możemy w nowo zakupionym sejfie zainstalować dodatkowe zabezpieczenia. Może to być na przykład alarm przeciwwłamaniowy lub elektroniczna blokada czasowa. Istotny jest też wybór zamku.

Zobacz też:

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *