Gdzie najlepiej przechowywać ważne dokumenty?

Gdzie najlepiej przechowywać ważne dokumenty?

W ostatnim czasie można zauważyć rosnące zainteresowanie sejfami domowymi. Wśród propozycji znaleźć można rozwiązania różniące się wielkością, wyposażeniem i funkcjonalnością.

Dostępne są modele, które można umieścić wewnątrz szafy, zamontować w ścianie lub przytwierdzić do podłogi.

Dokumenty pod ochroną

Do niedawna sejfy kojarzone były wyłącznie z instytucjami o charakterze publicznymi oraz firmami, w których znajdują się spore ilości gotówki.
W rzeczy samej jest w tym stwierdzeniu sporo racji, warto jednak podkreślić, że istnieją także sejfy domowe, przeznaczone przede wszystkim do przechowywania wartościowych przedmiotów i dokumentów w domach prywatnych.

Zasadniczo sejfy są produkowane z wysokiej jakości stali, a ich zabezpieczenie stanowi szyfrowy zamek, chroniony za pomocą indywidualnie ustalanego kodu. Istnieje oczywiście ryzyko utraty kodu – w tej sytuacji można wykorzystać dedykowany kluczyk. Używanie kluczyka zamiast kodu jest jednak niewskazane, przede wszystkim na ryzyko wynikające z faktu, że kluczyk może wpaść w niepożądane ręce, co automatycznie oznacza dostęp do dokumentów przez osoby niepowołane.

Należy jednak podkreślić, że istnieją różne klasy sejfów. Do użytku domowego przeznaczone są sejfy z niższych klas, aczkolwiek dokonując wyboru warto unikać klas najniższych, które zapewniają najmniejszą ochronę. Co ważniejsze, klasa sejfu w istotny sposób wpływa na wartość ubezpieczenia znajdujących się w sejfie przedmiotów lub dokumentów. Więcej na stronie

Rodzinne pamiątki

Praktycznie w każdym gospodarstwie domowym znaleźć można biżuterię i rodzinne pamiątki, głównie zdjęcia lub dokumenty przodków. Z reguły są to przedmioty, które nie wymagają zbyt dużo miejsca, dlatego też doskonałym rozwiązaniem będą niewielkie sejfy w postaci małych szkatułek, które bez problemu można umieścić w szafie. Warto jednak zwrócić uwagę na wyposażenie schowków, a dokładniej ilość dodatkowych półek lub ewentualnych szufladek, umożliwiających segregację biżuterii i rodzinnych pamiątek.
Warto pamiętać, że optymalnie dobrany sejf domowy to gwarancja bezpieczeństwa i wygodny.

Zobacz też:

Dodaj komentarz