Finansowanie zakupu pojazdu: kredyty samochodowe

Finansowanie zakupu pojazdu: kredyty samochodowe

Zakup nowego samochodu czy motocykla to często powód do radości. Nie pozwólmy więc, aby nasz spokój zakłóciły problemy z jego sfinansowaniem i sięgnijmy po sprawdzony kredyt samochodowy.

Kredyt samochodowy: wymagania
Oprócz standardowych kryteriów przyznania kredytu, takich jak posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej, otrzymanie kredytu samochodowego wiąże się z kilkoma dodatkowymi wymaganiami. Pierwszym z nich jest wiek pojazdu. Niestety najczęściej nie uzyskamy w ten sposób finansowania, jeśli naszym celem jest zakup pojazdu starszego niż dziesięcioletni (choć niektóre banki podwyższyły ten limit o kilka lat). Kolejnym warunkiem stawianym przez większość banków jest konieczność wykupienia polisy AC, która wiąże się z dodatkowym wydatkiem z punktu widzenia klienta.

Kredyt samochodowy może ponadto wymagać tzw. wpłaty własnej, w wysokości na przykład dwudziestu procent wartości samochodu. Warto przy tym pamiętać, że jeśli posiadamy taką możliwość, to najlepiej uiścić możliwie dużą wpłatę własną, co zagwarantuje nam nieco niższe koszty kredytu.
Więcej na stronie https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/

Nie zawsze w zwyczajnym banku

Co ciekawe, niektóre banki spośród tych najpopularniejszych na polskim rynku nie oferują wcale kredytów samochodowych. Możemy je natomiast znaleźć wśród ofert banków wyspecjalizowanych w tego rodzaju usługach, często działających w ścisłej współpracy z określonymi producentami pojazdów. Kupując nowy samochód w salonie możemy dzięki temu od razu dopełnić wszystkich formalności.

Oczywiście kredyty tego rodzaju nie ograniczają się tylko i wyłącznie do zakupu pojazdów u autoryzowanych dealerów – można z nich jak najbardziej skorzystać również w momencie kupna auta od osoby prywatnej.

Który kredyt samochodowy wybrać?

Trudno jednoznacznie wskazać pojedynczy produkt tego rodzaju, który byłby najlepszy. Po pierwsze, oferta banków ulega nieustającym zmianom, podobnie jak warunki udzielanych przez nie kredytów. Po drugie, przeznaczone one są dla różnego typu klientów. Najlepszym rozwiązaniem pozostaje więc samodzielne przejrzenie informacji o udzielanym przez banki finansowaniu i skonfrontowanie ich z własnymi potrzebami.

Zobacz też:

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *