Farba do drewna i metalu – to warto wiedzieć

W naszym domu mamy do czynienia nie tylko z dużą liczbą przedmiotów wykonanych z drewna, ale i tych, które mogły powstać dzięki metalowi. I choć ich walory są niemożliwe do zakwestionowania, sama atrakcyjność wizualna w pewnym momencie pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście, mamy do czynienia z problemem, który da się rozwiązać, z pomocą przychodzą nam bowiem specjalistyczne farby. Czy jednak potrafimy odpowiedzieć na pytanie o to, która farba do drewna i metalu jest najlepsza.

Farby olejowe i akrylowe

Gdybyśmy mieli wskazać na te rodzaje farb, które cieszą się obecnie największą popularnością, z pewnością musielibyśmy dostrzec, że walkę o palmę pierwszeństwa toczą farby akrylowe i ich olejowe odpowiedniki. Co ciekawe, oba rodzaje farb chronią doskonale zarówno powierzchnie drewniane, jak i metalowe. Co więcej, można na nie liczyć bez względu na to, czy interesuje nas pierwsze malowanie, czy też restauracja przedmiotów, które nie wyglądają już może szczególnie dobrze, nadal są jednak niezwykle wytrzymałe.

Różnice są niewielkie, jeśli więc mielibyśmy wskazać te argumenty, które są decydujące dla kupujących, z pewnością musielibyśmy wspomnieć o zapachu obu rodzajów farb. Tu sprawdza się reguła mówiąca o tym, że podczas gdy farby akrylowe są neutralne, farby olejowe pozostawiają zapach, który dla wielu osób może być nieprzyjemny. Na jego szkodliwe skutki w największym stopniu narażeni są alergicy, zapach utrzymuje się jednak przez tak duży czas, że nie powinien unosić się także w tych pomieszczeniach, w których na co dzień przebywają dzieci.

W sprayu, czy w puszce?

Jeszcze inna kwestia, którą powinniśmy się zainteresować dotyczy tego, czy najlepiej jest zdecydować się na farbę w sprayu, czy też na tą, która jest sprzedawana w puszce. Ta pierwsza jest wysoko ceniona ze względu na łatwość aplikacji, należy jednak liczyć się z tym, że nie jest jej wiele, a tym samym powinna być stosowana jedynie na niewielkich, korygowanych przez nas powierzchniach. Farba w puszce jest w związku z tym o wiele bardziej wydajna.

Sprawdź szczegóły na https://nobiles.pl/produkty/metal/nobiles-ftalonal

Zobacz też:

Dodaj komentarz