Elementy, które często się psują w samochodach ciężarowych jak i sprzęcie budowlanym

Jak wiadomo zarówno samochody ciężarowe o wielkich gabarytach jak i sprzęt używany do przemieszczanie w obrębie danego terenu materiałów ze względu na wielkie obciążenia może ulegać różnym awariom, które uniemożliwiają sprawną pracę.

Bardzo często kończy się na drobnych usterkach, które można naprawić w ciągu kilku minut, ale bywają także takie awarie, które wstrzymują prace na kilka godzin lub tak jak w przypadku samochodów ciężarowych konieczna jest wizyta w specjalistycznym warsztacie samochodowym dla pojazdów wielkogabarytowych.

Ogromne obciążenie

Elementy, które często się psują w samochodach ciężarowych jak i sprzęcie budowlanymCzęsto psującym się elementem są miechy zawieszenia, które zawodzą podczas przewożenia wielkich ciężarów. Mimo tego, iż wykonuje się je z najlepszych materiałów to bardzo często dzieje się tak, że po którymś transporcie po prostu nie wytrzymują obciążenia i przestają działać w pełni sprawnie. Kierowca zauważając taką usterkę powinien zgłosić się jak najszybciej do warsztatu, aby ją wyeliminować. Natomiast przy transporcie szynowym często zawodzą sprzęgła wolnobieżne, które również potrafią zepsuć się w najmniej spodziewanym momencie. Nawet wyroby najlepszej firmy zajmującej się tego typu produkcją, czyli contitech polska również czasem potrafią zaszwankować, gdyż nie ma chyba wyrobów, które byłyby wieczne i działały bez przerwy przez bardzo długie lata.

Profile dylatacyjne

W przedsiębiorstwach, gdzie używane są przeróżne taśmy służące do przemieszczania materiałów sypkich często psują się taśmy przenośnikowe, które zaczynają ślizgać się na rolkach. Bywa również tak, że silnik przestaje funkcjonować i wtedy musi już zainterweniować mechanik. Niekiedy konstrukcja jest całkiem prowizoryczna i zawodzą profile dylatacyjne, które nie wytrzymują ciężaru, ale zdarza się to niezwykle rzadko, gdyż nieczęsto trzeba zmieniać położenie taśmy przenoszącej materiał z jednego miejsca w inne położenie. Najmniej zawodną częścią w tych wszystkich maszynach jak i samochodach ciężarowych są przewody intercoolera, które cechują się niezwykłą wytrzymałością oraz odpornością na warunki atmosferyczne – zarówno skwar jak i mróz.

Zobacz też:

Dodaj komentarz