Dwa parametry, które warto znać kupując przecinarkę do glazury

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z przecinarkami wykorzystywanymi zawodowo, czy też do użytku domowego, ich zakup musi być przemyślany. Na co zatem w szczególny sposób powinniśmy zwracać uwagę?

Dwa parametry, które warto znać kupując przecinarkę do glazury

Po pierwsze – rodzaj urządzenia

Co do zasady, przecinarki do glazury możemy przypisać do jednej z dwóch grup, mamy więc do czynienia zarówno z urządzeniami ręcznymi, jak i z elektrycznymi. Przecinarki ręczne zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że korzystanie z nich nie należy do zadań szczególnie skomplikowanych. Dzięki specjalnemu kołu tnącemu urządzenie wykonuje nacięcie, potem zaś można już przełamać płytkę wzdłuż wyznaczonej w ten sposób prostej. Oczywiście, nie w każdych okolicznościach ręczna przecinarka spełni pokładane w niej nadzieje. Szacuje się więc, że glazura powinna mieć przynajmniej 5 centymetrów szerokości. Nie trzeba podłączać jej do prądu ani korzystać z wody do jej czyszczenia, a choć podczas cięcia nie obejdzie się bez pyłu, nie powstaje on w ilościach tak dużych, aby osoba korzystająca z narzędzia musiała obawiać się o swoje zdrowie. Przecinarki elektryczne są z kolei chwalone ze względu na swoją wydajność. Dzięki temu, że są wyposażone w silnik działają szybciej i są dokładniejsze. Warto się nimi zainteresować przede wszystkim wtedy, gdy czeka nas cięcie płytek zwracających na siebie uwagę ze względu na duże rozmiary.

Po drugie – moc

Jeśli zdecydowaliśmy się na przecinarkę elektryczna, musimy mieć świadomość tego, że jej zakup będzie się wiązał z dość dużymi wydatkami. Skoro więc mają one znajdować uzasadnienie, warto zwrócić uwagę na moc silnika. Jej znaczenie jest tym większe, z im dłuższymi i bardziej intensywnymi pracami mamy do czynienia. Im jest większa, tym stabilniejsza jest praca przecinarki, nie bez znaczenia jest zaś i to, że cięcie stosunkowo grubych materiałów nie wymaga aż tak dużego wysiłku. Oczywiście, duża moc oznacza też wyższe zużycie prądu, nawet najwyższa nie zdaje się zaś na wiele, jeśli nie zadbaliśmy o odpowiednią jakość tarcz.

Zobacz więcej: https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury/

Zobacz też:

Dodaj komentarz