Dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne w oczach polskich kierowców

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne samochodu pomimo upływu lat budzi  kontrowersje, zmienia się jednak to, co jest przedmiotem największych wątpliwości kierowców. Dziś właściciele samochodów nie zadają już sobie pytania o to, dlaczego właściwie mają kupować polisę OC. Zastanawiają się przede wszystkim nad tym, jak obniżyć koszt jej zakupu i to właśnie stosunkowo wysoka cena polis budzi ich niezadowolenie. Jak zatem podchodzą do nieobowiązkowych ubezpieczeń samochodu?

Dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne w oczach polskich kierowców

Bezpiecznie i wygodnie

Może się wydawać, że osoby, które z trudem akceptują konieczność opłacania ubezpieczenia OC, nie będą zainteresowane tak zwanymi dodatkowymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Tymczasem okazuje się, że te ostatnie dość często budzą ich zainteresowanie. Wynika to przede wszystkim z tego, że ubezpieczenia dodatkowe rzeczywiście poprawiają komfort jazdy i to nawet pomimo tego, że nie wprowadzają żadnych zmian w aucie. Sama świadomość ich posiadania sprawia, że kierowcy minimalizują obawy o to, że staną się ofiarami wypadku drogowego. Wiedzą, że muszą uważać na siebie, nie muszą jednak obawiać się tego, że poniosą konsekwencje nieodpowiedzialności innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki temu zachowują większy spokój i to zarówno jeżdżąc samodzielnie, jak i z najbliższymi.

Wielość ofert – wada i zaleta

Na sposób postrzegania przez kierowców ubezpieczeń dodatkowych wpływa również wielość dostępnych ofert, choć tu należy podkreślić, że bywa ona zarówno powodem do zadowolenia, jak i przedmiotem sporej irytacji. Osoby, które zastanawiają się nad tym, jakie dodatkowe ubezpieczenie wybrać, nie muszą ograniczać się jedynie do firmy, z którą współpracują podczas wyboru polisy OC. Z drugiej strony jednak nieustanna analiza możliwości oferowanych przez rynek potrafi być wyczerpująca.

Na szczęście, wspomniane bogactwo ofert przyczynia się również do tego, że bez większego trudu można wybrać tę, która jawi się jako szczególnie atrakcyjna. Co ważne, niejednokrotnie okazuje się, że nie jest to wcale ubezpieczenie generujące najwyższe koszty.

Dowiedz się więcej na: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-komunikacyjne

Zobacz też:

Tagged

Dodaj komentarz