Do Świętego Mikołaja

Do Świętego MikołajaKto z nas dorosłych nie wierzył w Świętego Mikołaja? Chyba większość z nas wierzyła, że istnieje taka osoba, która zakrada się do naszych domów i podrzuca nam prezenty. Że jednak nie jest to sprawka rodziców, tylko brodatego starca, który przemierza cały świat w jedna noc.

Pewnie niektórzy z Was może nadal w to wierzą. Bardzo lubię, jak dorośli wpajają swoim malutkim dzieciom, że istnieje taki Święty, który jest jednym z symboli Bożego Narodzenia.

Brodaty starzec  z prezentami

Wiara w taka postać jest bardzo fajna i sprawia, że całe dzieciństwo jest o wiele piękniejsze i radośniejsze. Wiara ta jest potęgowana faktem, że można napisać list do Świętego Mikołaja i wysłać go pod jeden z adresów. Z tego co mi wiadomo, to tych adresów jest kilka. Jeden prowadzi nas do wioski, w dalekiej i zimnej Norwegii, inny do Niemiec, trzeci do Finlandii a jeden do Polski, do małej wioski, niedaleko Zielonej Góry.

Upominek od Świętego dla każdego

Niezależnie od tego, gdzie dokładnie zaadresujecie ten list, najważniejsze, aby wiara Waszego dziecka nie słabła w tą magiczną postać, która przychodzi do dzieci z wielkim workiem prezentów. W każdym z tych listów każda pociecha przedstawia się: jak ma na imię, ile ma lat, do której klasy chodzi (lub też czy jest przedszkolakiem). Może oczywiście wspomnieć kilka słów o swojej rodzinie, o rodzicach, rodzeństwie, babci, czy też dziadku. Wszystko zależy od tego, jak bardzo nasze pociechy umieją pisać oraz od ich wyobraźni. Jednak najwięcej miejsca w takim liście zajmują oczywiście prośby naszych Milusińskich. Na pewno każde dziecko ma długą listę próśb, które chciałoby znaleźć pod swoja choinką. Oczywiście rodzice chcieliby spełnić każde marzenie, więc z pomocą swoich bliskich (ciotek, wujek, dziadków, kuzynów) spełniają te marzenia i wszystkie dyskretnie umieszczają pod choinką. Ilość prezentów zależy również od stopnia grzeczności. Jednak o tym wie Święty Mikołaj, który już będzie umiał ocenić, czy dziecko będzie grzeczne, czy jednak zasługuje na rózgę. Najważniejsza jest jak najdłuższa wiara w brodatego Świętego.

Zobacz też:

Dodaj komentarz