Dlaczego warto kupić sejf?

Sejf w domu czy biurze wydaje się wielu osobom zbędnym luksusem. Często sądzimy też, że nie mamy czego w nim trzymać. Sejf to jednak nie tylko złote monety i biżuteria z brylantami. Czasami warto go mieć, by ochronić inne przedmioty. Dlaczego warto rozważyć sejfy ognioodporne i antywłamaniowe? Co można w nich trzymać i w jaki sposób pełnią swoje funkcje?

Ochrona istotnych przedmiotów

Przedmioty istotny nie równa się zawsze przedmiotowi materialnie kosztownemu. W sejfie można trzymać także to, co uważa się za ważne i nie chce się tego nigdy zgubić ani stracić. Dla jednych będą to pieniądze, dla innych seria pamiętników, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce. W takich przypadkach warto przemyśleć szczególnie sejfy ognioodporne. Mogę one zapobiec spaleniu się papieru nawet do dwóch godzin nieustannego działania płomieni. W razie pożaru, taki czas zwykle wystarcza, by zupełnie zażegnać ryzyko zniszczenia przechowywanych w sejfie przedmiotów.

Pamiątki rodzinne

W sejfie można również przechowywać pamiątki rodzinne. Album z fotografiami, pierścionek zaręczynowy babci, zegarek dziadka, to wszystko ma wielką wartość sentymentalną i tworzy wspomnienia rodziny. Takie przedmioty zwykle nie są celem kradzieży, więc lepiej sprawdzają się do ich przechowywania i ochrony sejfy ognioodporne, niż antywłamaniowe.

Bezpieczne oszczędności

Inną kwestię stanowią oszczędności, trzymane w domu zamiast na koncie bankowym. Przyczyn takiego wyboru może być wiele – od trudnej do zdeponowania formy, aż po nieufność w stosunku do banków. Dobry sejf może zapewnić bezpieczeństwo nawet pokaźnym oszczędnościom, zwłaszcza gdy jest objęty solidnym ubezpieczeniem.

Wiecznie gubione przedmioty

Niektórzy decydują się także na proste sejfy do przechowywania przedmiotów ważnych, które lubią ginąć. To między innymi paszporty, ale też zapasowe kluczyki do samochodów czy kluczowe, trudne do odtworzenia dokumenty.

Ważne informacje

Z kolei dla firm sejfy ognioodporne i antywłamaniowe są metodą ochrony poufnych, istotnych danych – w sejfie można trzymać na przykład umowy z kontrahentami, papiery wartościowe, osobiste dane klientów, które są szczególnie newralgiczne i nie mają prawa zaginąć czy dostać się w obce ręce pod groźbą poważnych konsekwencji.

Zobacz też:

Dodaj komentarz