Dlaczego lubimy zamawiać pizzę z dostawą?

Ojczyzną pizzy są Włochy; jest to jednak danie, którego sława sięga daleko poza granice Italii. Pizzę kochają dzieci i dorośli we wszystkich krajach świata. Pizzerie to lokale gastronomiczne, które w polskich miastach można spotkać niemal na każdym kroku. Niezwykle chętnie danie to zamawiamy z dostawą do domu i biura. Dzisiaj pizzę z dostawą można zamawiać przez telefon albo internet. Opcja druga zdobywa coraz większą popularność.

Rodzaje pizzy, które z dostawą zamawiamy najchętniej

Pizza jest daniem prostym, ale bardzo smacznym. Wiele osób kocha ją właśnie za prostotę. Klasyczne zestawy (cienkie lub grube ciasto, ser i sos pomidorowy) są wybierane naprawdę bardzo często. Margherita składająca się z ciast, mozzarelli, pomidorów i bazylii to królowa pizzy; to właśnie ona jest zamawiana najchętniej przez tych, którzy stawiają na klasykę. Klasyczna jest także marinara, na której układa się sos pomidorowy, czosnek i oregano. Gotową podaje się polaną odrobiną oliwy. Chętnie zamawiamy również capriciosę z pieczoną lub gotowaną szynką, pomidorami, karczochami i grzybami. W polskiej wersji capriciosa jest najczęściej podawana z pieczarkami. Lubimy także pizzę hawajską z szynką i ananasem. Wśród amatorów pizzy nie brakuje także osób, które zamawiając pizzę z dostawą wybierają mniej klasyczne wersje. Są więc amatorzy pizzy kebab oraz pizzy, w której mozzarellę zastąpiono oscypkiem. Równie wielu jest amatorów pizzy na grubym, jak i na cienkim cieście. Jeśli chodzi o rozmiar, to najczęściej zamawiamy dużą pizzę.

Zamawianie pizzy przez internet

Składanie zamówień na jedzenie, w tym także na pizzę, za pośrednictwem internetu jest w naszym kraju jeszcze swojego rodzaju nowością. Zamówienia na pizzę z dostawą przez internet przyjmowane są zarówno przez pizzerie należące do globalnych sieci, jak i przez specjalistyczne portale internetowe. Pojawiają się również pizzerie, w których pizzę można przez internet zamówić bezpośrednio z ich strony www. Zamawianie pizzy przez internet jest usługą zyskującą coraz wiecej zwolenników.

Zobacz też:

Dodaj komentarz