Czym się różni OC od AC

Czym się różni OC od AC

Każdy posiadacz samochodu musi posiadać ubezpieczenie obowiązkowe. Do tego możemy też wykupić dodatkowe ubezpieczenie autocasco.

W tym krótkim wpisie wyjaśnię jaka jest między nimi różnica.

Ubezpieczenie o odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego kierowcy, który posiada samochód

Należy jest posiadać już w dniu rejestracji samochodu, a jego brak oznacza, że zostanie na nas nałożona kara. Im dłużej będziemy zwlekać z wykupieniem ubezpieczenia tym będzie ona wyższa. Wysokość składki tego ubezpieczenia zależy wielu czynników, takich jak miejsce zamieszkania, model i marka samochodu, jego przebieg, wiek kierowcy czy pojemności silnik. Współcześnie możesz samodzielnie policzyć ile będziesz musiał zapłacić za ubezpieczenie. Oblicz OC korzystając z kalkulatora ubezpieczeń, które są dostępne w Internecie. Ta forma ochrony gwarantuje, że jeśli w trakcie użytkowania pojazdu wyrządzimy szkody to z naszej polisy zostaną pokryte wszelkie koszty odszkodowania. Chodzi tu nie tylko o koszt naprawy pojazdu ale też ewentualną utratę zdrowia przez ofiarę wypadków.

Inaczej działa ubezpieczenie dobrowolne czyli tak zwane autocasco

Ten model ubezpieczenia ma za zadanie chronić nas przed konsekwencjami wypadków i zdarzeń losowych. Oznacza to, że odszkodowanie dostaniemy, kiedy samochód ulegnie zniszczeniu w wypadku spowodowanym z naszej winy. Na ochronę możemy też liczyć w przypadku, gdy samochód zostanie skradziony lub uszkodzony w wyniku działań atmosferycznych takich jak grad, powódź. Musimy jednak pamiętać, że odszkodowanie zostanie nam wypłacone tylko pod pewnymi warunkami. Nie powinniśmy spodziewać się żadnych pieniędzy, jeżeli spowodowaliśmy wypadek prowadząc samochód pod wpływem środków odurzających takich jak alkohol czy narkotyki. Towarzystwo ubezpieczeniowe nie uzna też wniosku o odszkodowanie jeśli zostanie on skradziony w wyniku naszego zaniedbania. Zatem jeśli zostawimy pojazd otwarty albo pozostawimy w środku kluczyki to ubezpieczyciel najpewniej nie uzna naszego wniosku.

Zapraszam do skorzystania z kalkulatora https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam

Zobacz też:

Dodaj komentarz