Czym jest dachówka blaszana z posypką?

Kwestie dobierania pokryci dachowego to często najistotniejsze zadania związane z planowaniem budowy domu. W chwili obecnej do naszej dyspozycji jest całą masa pokryć klasycznych, które pamiętają dosłownie czasy antyku, jak również nie brakuje rozwiązań nowoczesnych, powstałych w ostatnich dekadach.

Co ciekawe, to zazwyczaj rozwiązania klasyczne mają lepsze właściwości, ale rozwiązania nowoczesne są dużo tańsze i wygodniejsze w stosowaniu. Na co zatem postawić? Coraz częściej odpowiedź wydaje się oczywista: trzeba wybrać blachodachówki, które są połączeniem korzyści płynących z nowych technologii bez utraty jakości, jaka była z nami przez wieki.

Czym jest dachówka blaszana z posypką?

Klasyczna dachówka i nowoczesna blacha

W praktyce blachodachówka w nowoczesnym systemie Gerard nie różni się pod względem walorów użytkowych od klasycznej dachówki ceramicznej, a potrafi być nawet od niej lepsza. Przewagi związane są przede wszystkim ze sposobem jej montowania na dachu, co potrafi zaoferować nam znakomite właściwości pod względem odporności na działanie czynników atmosferycznych, takich jak bardzo silne podmuchy wiatru czy intensywne opady deszczu. System Gerard prezentowany jest też bardzo często jako rozwiązanie dla miejsc, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia trzęsień ziemi, a nawet tylko zwykłych tąpnięć, charakterystycznych dla regionów górniczych. Klasyczna dachówka ceramiczna jest często niepolecana w takich miejscach.

Posypki wulkaniczne

Dachówka z posypką kojarzona jest przede wszystkim z samą posypką, bo to ją widać na pierwszy rzut oka i nikt nie podziwia sposobu montażu. Liczy się efekt końcowy. Posypki są bardzo wytrzymałe, nie przeszkadza im najczęściej chodzenie po nich, a sposób ich tworzenia daje nam ogromne możliwości pod względem dostosowywania ich właściwości estetycznych do naszych potrzeb oraz upodobań. Warto też zawsze zaznaczać, że dzięki dachówkom z posypką można znacząco ograniczyć koszty budowy domu nie tylko w kwestii samego pokrycia dachu, ale także, a niekiedy przede wszystkim, obniżyć koszt dzięki możliwości stworzenia słabszej więźby.

Zobacz też:

Dodaj komentarz