Czym ciąć precyzyjnie i estetycznie glazurę?

Na rynku wciąż pojawiają się nowe materiały do wykańczania wnętrz. Do tych materiałów, których popularność nie mija należą ceramiczne kafelki. Glazura, terakota, gres to materiały, które goszczą w coraz większej liczbie pomieszczeń. Stosujemy je nie tylko do wykańczania ścian i podłóg w kuchniach i łazienkach. Ceramiczne płytki podłogowe pojawiają się także w salonach. Są nieocenione w przypadku ogrzewania podłogowe. Terakota i gres pojawia się również na tarasach i balkonach. Zarówno płytki podłogowe jak ścienne muszą zostać zamocowane wyjątkowo dokładnie. Wymaga to użycia odpowiednich materiałów i narzędzi.

Narzędzia dla glazurników

Przecinarki do glazury to podstawowe narzędzia, których potrzebuje każdy glazurnik. Na rynku dostępne są dwa podstawowe typy tych narzędzi: przecinarki ręczne i przecinarki elektryczne. Ręczne przecinarki charakteryzują się bardzo prostą budową. Najprostsze w obsłudze są przecinarki, których zasada działania zbliżona jest do działania gilotyny. Ich zaletą jest mała waga. Bez trudu i bez pomocy osób trzecich można je przenieść w dowolne miejsce. Plusem tych przecinarek jest także stosunkowo niska cena. Do ręcznych przecinarek glazury należą także specjalne maszynki. Od przecinarek gilotynowych różnią się nie wyższą ceną, ale także tym, że ich maksymalna grubość cięcia jest wyższa. Oba typy ręcznych przecinarek do glazury to narzędzia, które mogą układać zarówno profesjonalni glazurnicy jak i osoby, które zdecydowały się na samodzielny montaż płytek ceramicznych. Do cięcia glazury można wykorzystać także przecinarki elektryczne.

Która przecinarka jest lepsza?

Oba rodzaje przecinarek mają swoje zalety i wady. Na pewno do profesjonalnych zastosowań lepsza będzie przecinarka elektryczna. Dzięki niej można precyzyjnie docinać również płytki wielkoformatowe, które od dłuższego czasu są wybierane wyjątkowo często. Dla osób, które nie zajmują się zawodowo układaniem płytek, dobrym rozwiązaniem są przecinarki ręczne. Są one mobilne i co bardzo ważne, tanie.

Przecinarki do glazury znajdziesz na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury

Zobacz też:

Tagged

Dodaj komentarz