Czy opłaca się wziąć samochód w leasing?

Firmowe samochody posiadają dzisiaj praktycznie wszystkie firmy. Sposobów na to, aby sfinansować zakupu pojazdów dla firmy jest bardzo wiele. Do rozwiązań, które stają się coraz bardziej popularne należy leasing.

Jaka jest oferta rynku?

Popularność leasingu sprawiła, że obecnie działa w Polsce wiele firm, których specjalnością jest leasing samochodowy. Jedną z największych i cieszących się uznaniem wielu klientów jest Santander Consumer Multirent. Oferta przygotowana przez SCM skierowana jest do małych, średnich i dużych firm. Szczególnie korzystną ofertę SCM przygotowała dla małych i średnich firm. Specjalnością firmy Santander jest leasing operacyjny. Przedsiębiorca, który zdecyduje się podpisać umowę leasingową w opcji leasingu operacyjnego może odliczyć od opłat leasingowych aż 50% podatku VAT. Dodatkową korzyścią, którą odnosi w przypadku leasingu operacyjnego jest możliwość wliczenia w koszty uzyskania przychodu raty początkowej i każdej kolejnej z rat.

Co jeszcze oferuje klientom firma SCM?

Firma Santander Consumer Multirent przygotowała bardzo ciekawą ofertę. W tej firmie możliwy jest leasing samochodu zarówno osobowego, jak i dostawczego. Co ważne, oferta dotyczy nie tylko samochodów nowych, ale również używanych. Dodatkowo firma proponuje szereg usług dodatkowych. Skorzystanie z nich nie jest warunkiem podpisania umowy leasingowej. O tym, czy z produktów tych skorzystać decyduje wyłącznie leasingobiorca. Formalności związane z zawarciem umowy zostały ograniczone do minimum. Ich dopełnienie zajmuje bardzo niewiele czasu. Decyzja podejmowana jest bardzo szybko. Do tego obecnie można podpisać umowę leasingową bez konieczności wychodzenia z domu czy z siedziby firmy. Można to zrobić w trakcie wideokonferencji. Warunki umowy, które swoim potencjalnym klientom oferuje SCM są jednymi z bardziej korzystnych na rynku.

Leasing samochodu to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Na pewno przedsiębiorcy, którzy planują budowę czy rozbudowę firmowej floty powinni wziąć je pod uwagę.

Zobacz też:

Dodaj komentarz