Coraz nowsze materiały służące w budownictwie

PrzemysłW obecnych czasach nie wystarczy już umiejętność czytania projektów, aby stać się inżynierem. W ostatnich latach do użytku zostało wprowadzonych tyle nowych materiałów i technik budowy, że trudno jest to wszystko zapamiętać jednej osobie.

Niemal każdego roku na rynek wchodzą urządzenia i przedmioty, które sprawiają, iż budynki są odporniejsze na czynniki atmosferyczne, a przy tym nie kosztują wcale więcej.

Specjalne metody posadowienia szyny

PrzemysłJuż w komunikacji miejskiej są specjalne metody mające za zadanie takie posadowienie szyny, że w żadnych warunkach atmosferycznych nie ma możliwości, aby została ona wybulona i uniemożliwiała przejazd tramwaju. Komunikacje miejskie w wielkich miastach mają z tym częste problemy, gdyż kilkadziesiąt lat temu szyny były kładzione w nieodpowiedni sposób i trzeba je wymieniać. Podobnie zresztą jest, jeżeli chodzi o stare budynki. Kiedyś nie były używane masy dylatacyjne i dzisiaj płaskie dachy bardzo często przeciekają ze względu na ich nadmierną eksploatacje przez lata. W dzisiejszym budownictwie często stosowane są również elementy metalowo gumowe, które mają zapewnić większą wytrzymałość, a przy tym elastyczność i trwałość. Połączenie tych dwóch tworzyw daje naprawdę zadowalające efekty. Niedawno wprowadzone sprzęgła elektromagnetyczne jeszcze kilka lat temu były niemal nieużywane ze względu na koszt ich produkcji.

Ceny spadają

PrzemysłDzisiaj wraz z rozwojem technologii ich ceny spadły i mogły one wejść do masowej produkcji. Świat rozwija się w zastraszającym tempie, jak nigdy przedtem. Producenci na dzień dzisiejszy mają już technologię wykraczającą na pięć lat wprzód, ale podążając za zyskiem nie wprowadzają tych produktów na rynek. Niektóre sprzedawane przedmioty są bardzo zaawansowane technicznie, a przy tym mało trwałe, więc przy ich przewożeniu stosowane są maty wibroizolacyjne, które chronią je przed wstrząsami i delikatnymi uderzeniami, które mogłyby je uszkodzić. Bardzo dobrym przykładem rozwoju technologicznego jest aircruise, czyli projekt latającego hotelu, który ma być dobrą alternatywą dla odrzutowców. Ma on w wygodny sposób przewozić pasażerów w różne miejsca na świecie. Wraz z przelotem wszyscy pasażerowi mieliby zagwarantowany nocleg w wygodnych warunkach.

Zobacz też:

Dodaj komentarz