Co warto wiedzieć o pompach ciepła?

Co warto wiedzieć o pompach ciepła?Koszty związane z ogrzewaniem domów stają się coraz większe. Wiele osób poszukuje więc innych rozwiązań, które z jednej strony będą tanie, a z drugiej komfortowe w użytkowaniu. Rozwiązaniem, które wydaje się spełnić te oczekiwania są pompy ciepła. Jakie są zalety ogrzewania domu pompą ciepła?

Bezobsługowe i ekologiczne

Pompy ciepła oraz instalacja grzewcza z pewnością nie należą do rozwiązań tanich na etapie ich budowy. Ale rozwiązanie to ma wiele zalet, które z pewnością są w stanie zachęcić nas do tego, aby zainwestować w ich montaż. Przede wszystkim decydując się na taki sposób ogrzewania domu obniżymy koszt związany z jego budową. Komin okaże się bowiem zbędny. Nie będziemy też musieli się martwić, gdzie będziemy składować opał – na pompy ciepła najczęściej decydują się osoby, które ze względu na brak podłączenia do sieci gazu ziemnego muszą ogrzewać dom węglem lub olejem opałowym. Co więcej, pompy ciepła są praktycznie bezobsługowe. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wykorzystania jej latem do chłodzenia domu. Z pewnością ta zaleta nabiera szczególnego znaczenia ze względu na coraz bardziej ocieplający się klimat. Dodatkowym atutem pomp ciepła jest fakt, iż mogą być one jedynym źródłem ogrzewania domu, ale można je również wykorzystać, jako źródło dodatkowej energii. W tym drugim przypadku pompa może zostać podłączona do kominka z płaszczem wodnym lub do kolektora słonecznego.

Pompa ciepła

Wokół pomp ciepła narosło wiele mitów. Obiegowa opinia, która mówi, że na zwrot kosztów poniesionych na zainstalowanie pompy ciepła trzeba czekać bardzo długo jest nie do końca prawdziwa. Koszt ten zwraca się bowiem maksymalnie po siedmiu latach użytkowania. Na pewno prawdą jest, że inwestycja ta nie należy do najtańszych. Nie ulega jednak wątpliwości, że w użytkowaniu okazuje się ona bardzo tania. Na chwilę obecną nie ma tańszych możliwości ogrzewania domów niż pompa ciepła.

Ogrzewanie domu przy pomocy pompy ciepła jest tanie, komfortowe i ekologiczne. Można je stosować nie tylko w nowo budowanych budynkach, ale także w tych poddanych modernizacji.

Zobacz więcej: http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/

Zobacz też:

Dodaj komentarz