Bramki i telewizja przemysłowa

Tak zwane tripody czyli bramki ustawia się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność ograniczenia swobodnego poruszania się ludzi z różnych względów.

Tego rodzaju bramki stosowane mogą być w zakładach pracy, gdzie zachodzi konieczność kontroli pracowników. Aby przez bramkę przejść, pracownicy muszą skorzystać ze swojej karty, która została im przydzielona. Oznacza to że w systemie zarejestrowany zostanie czas przyjścia pracowników do zakładu pracy, ale nie tylko. Pracownicy mogą być podzieleni na określone grupy i tylko dysponujący odpowiednimi kartami dostępu, mogą mieć dostęp do poszczególnych miejsc w danym zakładzie pracy.

Bramki bezpieczeństwa

Bramki i telewizja przemysłowaTego typu bramki stosowane są też wszędzie tam, gdzie dostęp jest z innych względów ograniczony, na przykład aby móc wejść do stacji metra, jak najbardziej należy posiadać ważny bilet, co jest sprawdzane przy tego typu bramkach. Oprócz tego stosowane są systemy telewizji przemysłowej, zarówno na stacjach metra jak i w innych podobnych miejscach, także w zakładach pracy. Jak wiadomo, same stacje metra są w taki sposób skonstruowane, aby pracownicy ochrony, którzy zajmują się monitoringiem mogli dokładnie widzieć, to co dzieje się na samej stacji. Takie ułatwienie ma na celu w dużej mierze zapobieganie ewentualnym próbom zamachu, ale także i wypadkom. W firmach, specjalne sieci strukturalne instaluje się też i po to aby móc zapobiegać włamaniu do firmy.

Włamanie

Budynki mogą być dodatkowo wyposażone w specjalne systemy wykrywania prób włamania.Mogą one wywoływać tak zwany cichy alarm, ale też i mogą być wyposażone w systemy nagłośnieniowe, które dzięki uciążliwemu hałasowi mogą znacząco utrudniać działanie ewentualnym włamywaczom, poza tym dźwiękowe systemy ostrzegawcze pełnia także rolę alarmową. Ich instalacją zajmują się wyspecjalizowane firmy. Firmy, w przypadku których istnieje możliwość skorzystania z porady na temat tego jakie instalacje niskoprądowe najlepiej jest zainstalować, oraz w jaki sposób powinny działać systemy alarmowe, które stosuje się w takich zakładach pracy.

Zobacz też:

Dodaj komentarz